Maciek Sarnacki z brązem MP – Dramatyczny zwrot sytuacji

W Opolu trwają Mistrzostwa Polski seniorów w judo. Już w pierwszym dniu wystąpił nasz najlepszy zawodnik Maciej Sarnacki z olsztyńskiej Gwardii, który bronił tytułu w kategorii plus 100 kg. I niestety złota po raz drugi nie zdobył. W dramatycznych okolicznościach przegrał pierwsza walkę. Sznasy na brąz musiał szukać w repasażach. Tu nie dał szans eywalom, wygrał dwie potyczki i stanął na podium. Niedosyt pozostał, bowiem Maciek celował w złoto! Oby miał więcej szczęścia w rozpoczynająych się za tydzień w Rosji MŚ open.

W pierwszej potyczce Maciek zmierzył się z Damianem Nasiadko z Wybrzeża Gdańsk, bardzo wymagającym przeciwnikiem. Olsztynianin był dobrze przygotowany prowadził walkę według założonego planu, w pewnym momencie zaatakował i była to akcja skuteczna. Sędzia na macie ogłosił zwycięstwo olsztynianina przez ippon. Niestety radość okazała się przedwczesna. Orzeczenie arbitra zakwestionował komisarz, spełniający rolę kontrolną. Unieważnił zdobyte punkty i nakazał kontynuowanie pojedynku. Zdekoncentrowany sytuacją Maciej nadział się na kontrę przeciwnika i…przegrał. W tym momencie marzenia o złocie się skończyły.

W repasażach Sarnacki wygrał walkowerem z Szymonem Czerechem (Gwardia Piła), a następnie pokonał przez ippon Macieja Gniteckiego (Wybrzeże Gdańsk). W potyczce o brąz wygrał z Przemysławem Jaroszewskim z Pogoni Łapy. Najpierw był efektowny rzut na wazari, a walke zakończyło trzymanie.

Brązowy medal był małym pocieszeniem, bowiem olsztynianin był faworytem tej kategorii. Oceba jeso wystepu przez ojca i trenera Wojciecha Sarnackiego

Nadal nie mogę pogodzic sie z sytuacją z pierwszej walki, bowiem Maciek został ewidentnie skrzywdzony. Analizowaliśmy ten pojedynek wspólnie z kolegami z Wybrzeża i sami z zażenowaniem twierdzili, że akcja olsztynianina nie budziła zastrzeżeń. Jak widać judo nie zawsze jest sprawiedliwe. Trzeba ochłonąć, w środę Maciek wybiera sie aż za Ural na Mistrzostwa Świata Open. Może tam dopisze nam szczęście, bu tu w Opolu nam go zabrakło.

Walczyli tez wychowankowie klubów województwa warmińsko-mazurskiego. Świetnie spisała się Joanna Jaworskiej (AZS Gdańsk), która uczyła się judo w Truso Elbląg. W wadze +78 wygrała wszystkie pojedynki i wywalczyła  złoto. Nie wystartowała w tej kategorii Urszula Sadkowska, która wcześniej była zgłoszona do MP

Kamil Kozłowski (AZS Gdańsk) – wychowanek olsztyńskiej Gwardii miał wyjątkowo trudne losowanie. Wygrał w turnieju jedna walkę i dwie przegrał.

W kategorii 81 kg wystartowal Paweł Urban ( Żak Ełk), ale przegrał pierwszą walkę i odpadł z rywalizacji.

Wyniki

Mężczyźni

Waga +100 kg (17 zawodników)

1. Rudnicki Mateusz Gwardia Wrocław

2. Nasiadko Damian SGKS Wybrzeże Gdańsk

3. Sarnacki Maciej TS Gwardia Olsztyn

3. Tałach Tomasz SGKS Wybrzeże Gdańsk

5. Jaroszewski Przemysław UKS Narew Łapy

5. Rosa Michał WKS „Flota” Gdynia

Kobiety

Waga +78 kg (6 zawodniczek)

1. Jaworska Joanna AZS AWFiS Gdańsk

2. Rózga Marta KS „Gwardia” Łódź

3. Luboń Katarzyna AZS-WSPiA Poznań

3. Wasek Kamila MKS Juvenia Wrocław

5. Dziurawiec Justyna UKS Wolania Wola Rzędzińska

5. Szewczyk Agata KS „Gwardia” Łódź

{gallery}sarna22{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x