ME Mastersów Leibnitz 2011 – Tadeusz Dymerski w mistrzowskiej formie

W austriackiej miejscowości Leibniz zakończyły się Mistrzostwa Europy Mastersów w judo. Liczba startujących imponująca: ponad 700 zawodniczek i zawodników z 37 krajów, w tym wiele najbardziej utytułowanych postaci, które po zakończeniu czynnej kariery nadal występują na macie, ale dla przyjemności. Ekipa polska liczyła 27 osób, wśród nich po raz kolejny świetnie zaprezentował się Tadeusz Dymerski ze Szczytna. W grupie M7 (60-64 lata) w kategorii ponad 100 kg zdobył srebrny medal, ustępując tylko Rosjaninowi Magierze.

 

Za Panem Tadeuszem znaleźli się dwa Niemcy i Francuz. Rywale byli dużo ciężsi, ale w judo najważniejsza jest technika, a ta jest mocną stroną weterana ze Szczytna. Tadeusz Dymerski od wielu lat jest trenerem w miejscowej Gwardii, wychował pokolenia znakomitych zawodników, medalistów Mistrzostw Polski, z których wielu po zakończeniu kariery zajęło się pracą szkoleniową.

Nasz wicemistrz Europy, mimo że jest na emeryturze, nadal szkoli szczycieńska młodzież. Po takim sukcesie hala treningowa będzie pękała w szwach. Jest się od kogo uczyć.

W Austrii startował też inny mieszkaniec Szczytna Krzysztof Lejmanowicz, który jednak odniósł kontuzję i musiał wycofać się z turnieju. Szkoda, bowiem trzy miesiące temu na Wyspach Kanaryjskich zdobył tytuł mistrza świata lekarzy i chciał spróbować swych sił w rywalizacji poza branżowej. Może uda się w przyszłym roku.

Fot. Paweł Ostaszewski

{AdmirorGallery}dym15{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x