ME weteranów Opole 2012 – Tadeusz Dymerski jak za najlepszych lat

Tadeusz Dymerski długoletni trener Gwardii Szczytno zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy weteranów w judo, które zakończyły się w sobotę (12 maja) w Opolu.  Dla Pana Tadeusza to trzecie podium z rzędu w ME Weteranów. Rok temu był drugi. w austriackim Leibnitz (M7, +100 kg), a przed dwoma laty trzeci w chorwackim Poreczu (M7, 100 kg).  Nasz medalista  Mistrzostw Europy, mimo że jest na emeryturze, nadal szkoli szczycieńska młodzież. Sam jest jak widać w doskonałej formie i zapewne adepci z chęcią podejmą treningi z takim mistrzem.

Tadeusz Dymerski wychował pokolenia znakomitych zawodników, medalistów Mistrzostw Polski, z których wielu po zakończeniu kariery zajęło się pracą szkoleniową.

Polacy zdobyli w ME  dwadzieścia trzy medale, w tym siedem złotych, sześć srebrnych i 10 brązowych, W klasyfikacji gospodarze zajęli trzecie miejsce. Zwyciężyli Rosjanie 62 medale (27-21-14), a na drugiej pozycji uplasowali się Niemcy 29 (11-8-10).  Dla porównania, rok temu w Leibnitz (Austria) Polacy zdobyli pięć medali, a w 2010 roku w Porecu (Chorwacja) i w 2009 w Lignano (Włochy) – po dwa. Były to jednak zdecydowanie mniej liczne reprezentacje.