Międzynarodowe MP Masters – Ojciec i syn w blasku złota

W Sobótce odbyły się dziesiąte Jubileuszowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w judo. W turnieju uczestniczyło ponad 120 zawodników z Austrii, Czech, Niemiec Węgier i Polski. Warmię i Mazury reprezentowali panowie Tadeusz i Michał Dymarscy w Policyjnego Klubu Sportowego Gwardia Szczytno, którzy wrócili z dwoma złotymi medalami. Tadeusz zwyciężył w połączonej kategorii wiekowej M-7 M-6 (55-64 lata), natomiast Maciej triumfował w grupie M-1 (30-34 lata). Obaj startowali w wadze 100 kg.

Rodzina Dymarskich kultywuje judo w Szczytnie od dawna. Pan Tadeusz wychował wielu znakomitych zawodników, którzy odnosili duże sukcesy w kategorii juniorów, potem zazwyczaj wybierali się na studia i zmieniali barwy klubowe na akademickie: w Gdańsku lub Warszawie. Syn Maciej poszedł w ślady ojca, jest wykładowcą i oczywiście trenerem judo w sekcji Gwardii.

Często sprawdzają swoje umiejętności na matach. Maciej Dymerski w tym roku został brązowym medalista mistrzostw świata mastersów, zdobył również tytuł mistrza kraju policjantów.

W Sobótce nie mieli sobie równych. Pan Tadeusz wygrał z Józefem Jobkiem z Piły po bardzo wyrównanej walce, która w normalnym czasie zakończyła się remisem. Do dogrywki rywal już nie przystąpił, bo…nie miał już siły. Kropkę nad „i” nasz złoty medalista postawił efektownym zwycięstwem nad Mieczysławem Żurkiem z Bytomia przez trzymanie. Akcja jaką wykonał wywołała niekłamany podziw. Sprowadził przeciwnika do parteru, założył dźwignię, potem przeszedł o trzymania – tak jak w książce.

Michał nie miał równorzędnych przeciwników. Wszystkie walki wygrał przez ippon i w swojej grupie zwyciężył bezapelacyjnie.

To wspaniałe, że ludzie, którzy są na emeryturze ( tak jest w przypadku Tadeusza) lub pracują zawodowo, znajdują czas by zmierzyć się na macie ze swymi byłymi rywalami z zawodów sprzed lat. To nie tylko recepta na podtrzymanie sprawności fizycznej, ale też doskonały przykład dla młodzieży. Być pod opieka trenera – złotego medalisty – to jest coś! Zachęcamy innych naszych szkoleniowców judo do udziału w takich imprezach. Naprawdę warto!

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x