Międzynarodowy Turniej Młodzików Łódż – Przepustki już w kieszeni

Ponad 360 uczestników z siedmiu krajów: Anglii, Czech, Słowacji, Rosji, Estonii, Litwy i Polski startowało w Łodzi w turnieju U 15 zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Wobec tak atrakcyjnej obsady trenerzy krajowi też obstawili tę kategorie wiekową swoimi czołowymi zawodnikami. Nasz region reprezentowali i to z dużym powodzeniem młodzi zawodnicy sekcji Olimpii Judo Elbląg.

Impreza miała charakter rankingowy, była drugą punktowaną w tym sezonie. Suma zdobytych punktów decyduje o wyborze reprezentacji na Puchar Świata. Duże szanse na wyjazd do węgierskiej miejscowości Gyor maja Kacper Wilk (60 kg) i Bartosz Cebula (73 kg). W turnieju w Łodzi potwierdzili pokładane w nich nadzieje.

Kacper zajął pierwsze miejsce po pięciu wygranych pojedynkach. Dodatkowym akcentem było zwycięstwo przed czasem w finale. Zawodnik Olimpii przewodzi w rankingu i ma już zagwarantowany udział w Pucharze Świata U15.

– Sebastian Marcinkiewicz (Juvenia Wrocław zwycięstwo

Bartoszowi wszystko doskonale układało się do walki finałowej. Passa zwycięstw została przerwana w potyczce o pierwsze miejsce. Ale zajęcie drugiej lokaty też przyniosło sporo punktów, które powinny wystarczyć do występu w Gyor.

Waga 73 kg

Bartosz Cebula (Olimpia Judo Elbląg)

– Dominik Kroc (Wojownik Skierniewice ) – zwycięstwo

– Michał Jagiełło (Czarni Bytom) – zwycięstwo

– Daniel Kuciej ((Juvenia Wrocław) – zwycięstwo

– Matas Iniokatis (Litwa) – porażka

Warto odnotować udany występ Piotra Pietruszki (38 kg), który dwie walki wygrał i dwie przegrał zajmując wysokie piąte miejsce w łódzkim turnieju.