Mistrzostwa Polski Federacji „Gwardia” – Dobre wejście Bartka..

W Bydgoszczy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiej Federacji Sportu "Gwardia" które od wielu lat organizuje PTS "Gwardia"Bydgoszcz. Zawody zostały rozegrane w grupie juniorów młodszych(1994-95) z prawem startu młodzików (1996-97). Udział wzięło ponad 160zawodników reprezentujących kluby z Niemiec, Litwy, Białorusi, Czech oraz Polski ( 20 klubów). Wśród startujących znalazła się także siedmiosobowa reprezentacja T.S. "Gwardia" Olsztyn. Bardzo miłą niespodziankę sprawił Bartosz Świniarski który zwyciężył w kat. wagowej do 81 kg.

Niewiele brakowało Michałowi Rostockiemu (kat. wag. +90 kg) aby powtórzyć sukces Bartka, jednak w dogrywce przegrał przez tzw. „złoty punkt” z zawodnikiem z „Gwardii” Koszalin i ostatecznie zajął drugie miejsce.
Bardzo dobrze zaprezentował się startujący w najlżejszej kategorii wagowej (do 46 kg), będący jeszcze młodzikiem Rafał Tuchewicz, który uplasował się na drugim miejscu.

Wyniki pozostałych reprezentantów „Gwardii” Olsztyn:

 

V m. – Arkadiusz Wiśniewski (66 kg)
VII m. – Kamil Tuchewicz (60 kg)
VII m. – Paweł Mazajło (66 kg)
Adam Barczyński (młodzik) odpadł w eliminacjach.

Trenerem występujących w Bydgoszczy zawodników jest Wojciech Sarnacki.

Za tydzień w Mławie odbędzie się Puchar Polski Juniorów w którym wystartują oprócz Kacpra Witkowskiego (100 kg) i Damiana Bartoszewskiego (66 kg) także w/w juniorzy młodsi (B. Świniarski, M. Rostocki, K. Tuchewicz, P. Mazajło, A. Wiśniewski)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x