Mistrzostwa Świata Wetaranów Abu Dhabi 2013 – Tadeusz Dymerski podróż życia…

W Mistrzostwach Świata Weteranów w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Warmię i Mazury reprezentował tylko Tadeusz Dymerski ze Szczytna, znakomity szkoleniowiec, wychowawca kilku generacji zawodników. Sam dba cały czas o kondycję fizyczną by młodym zawodnikom na macie zademonstrować techniki walki.. Z Mistrzostw wrócił z bagażem niezapomnianych wrażeń, ale też odrobiną niedosytu.

 

W turnieju zawodników grupy M7 (59-64 lata) w kategorii do 100 kg wystąpiło dziewięciu judoków, w tym trzech mistrzów świata. W pojedynku eliminacyjnym Pan Tadeusz trafił na silnego Rosjanina, z którym stoczył bardzo wyrównany bój. Przy remisie sędziowie wskazali jednak zwycięstwo rywala.

W następnej walce pokonał Hiszpana i to dało możliwość ubiegania się o brązowy medal. W decydującej potyczce nieco lepszy okazał się reprezentant Węgier i Tadeusz Dymerski musiał zadowolić się piątym miejscem. Marzył o medalu, brakowało niewiele.

Sam tygodniowy pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zrekompensował małe rozczarowanie, bowiem klimat, egzotyka miejsca, wywarły ogromne wrażenie. Była to, jak określił weteran ze Szczytna – podróż życia.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Judo Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x