Młodzieżowe MP w Luboniu – Arkadiusz Giłowejno z brązem

 

W zakończonych w Luboniu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w judo Arkadiusz Giłowejno z Gwardii Olsztyn zdobył brązowy medal w kategorii do 60 kg. Biorąc pod uwagę fakt, że specjalizujemy się w pracy z dziećmi i juniorami to duże osiągnięcie, bowiem w Wielkopolsce rywalizowali zawodnicy do lat 23. Zloty medal wywalczyła Joanna Jaworska, wychowanka Truso Elbląg w wadze +78 kg, a brązowy Kamil Kozłowski w wadze 90 kg. Oboje studiują w Gdańsku i reprezentują obecnie klub akademicki.

 

 Arkadiusz Giłowejno w drodze na podium pokonał Konrada Nowickiego (Budowlani Sosnowiec), następnie przegrał z późniejszym mistrzem Polski Grzegorzem Wieczorkiem (Czarni Bytom), a w decydującej walce o brąz zwyciężył Mateusza Mazurkiewicza (AZS WSPiA Poznań).

Pozostali nasi reprezentanci nie odegrali większej roli, przegrali swoje pojedynki.

Paulina Narewska (Shizoku Ostróda) w wadze 52 kg przegrała pierwszy pojedynek z Aleksandra Zowczak (Juvenia Wrocław) i na tym zakończyła udział w imprezie.

Robert Dworowski (Gwardia Olsztyn) w kategorii 66 kg uległ Jarosławowi Furmanikowi (AZS AWF Warszawa), miał jeszcze szanse repasażach, ale poniósł druga porażkę z Sebastianem Cieslikiem (Wisła Kraków).

W wadze 73 kg Sebastian Giłowejno (Gwardia Olszyn) stoczył jeden pojedynek, przegrany z Jackiem Calem (AZS Łódź).

{gallery}Galerie/judo1{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x