MP Policji i Służb Mundurowych Legionowo 2012 – Tadeusz Dymerski daje przykład

W Legionowie odbyły się Mistrzostwa Polski Policji i Służb Mundurowych (więziennictwo, straż pożarna i straż graniczna) w judo. Wystąpiło ponad 80 zawodniczek i zawodników. Dzielnie walczyli reprezentanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy zdobyli 1 srebrny i 3 brązowe medale. A stawka uczestników była bardzo mocna, nie brakowało zawodników utytułowanych, którzy przywozili medale z najbardziej prestiżowych imprez międzynarodowych. Dużo młodszym judokom najlepszy przykład dał 62-letni Tadeusz Dymerski ze Szczytna. Wychowawca kilku generacji wybitnych zawodników stanął na podium, choć miał przeciwników o ponad 20 lat młodszych.

 

– Dałem się namówić na start po dłuższej przerwie – mówi Pan Tadeusz, choć cały czas dbam o formę fizyczna i prowadzę zajęcia z najmłodszymi. W Legionowie byłem jednak w trudnej sytuacji bo zostałem przypisany do kategorii wiekowej powyżej 40 lat, bo innych podziałów nie było. Stoczyłem w wadze +81 kg dwa pojedynki z rywalami o 20 lat młodszymi. Z byłym zapaśnikiem poradziłem sobie w miarę gładko, natomiast druga walka, choć wygrana, kosztowała mnie tyle sił, że musiałem zrezygnować z kolejnych potyczek. Mimo to sięgnąłem po brąz. To już dziewiąty krążek w mojej karierze w Mistrzostwach Polski Policji.

Medale reprezentantów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Kobiety

Srebro – waga 63 kg: Magdalena Kobylarz

Brąz – waga +63 kg: Martyna Dudek

Mężczyźni

Brąz – waga 90 kg Jacek Szewczak

Brąz – kategoria +40 lat, waga +81 kg: Tadeusz Dymerski

Fot. strona 997 policja

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x