MP seniorów Luboń 2012 – Ula i Maciek złoci, Kamil srebrny, bilans wymarzony

W Luboniu koło Poznania rozpoczęły się  Mistrzostwa Polski seniorów w judo. To był piękny dzień Warmii i Mazur chyba najlepszy w historii olsztyńskiego judo. Urszula Sadkowska (UKS Nippon Olsztyn) w kategorii +78 kg iMaciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) w wadze +100 kg odebrali  złote medale Kamil Kozłowski (Gwardia Olsztyn) – do 90 kg wywalczył srebro. Szedł przez turniej jak burza w finale doświadczenie Krawczyka wzięło górę. Ale to przeciez też ogromny sukces. Piatek - 19 października przejdzie do historii.

 

Eliminacje

To były jedne  z najpiękniejszych chwil olsztyńskiego judo. Cała trójka walczyła doskonale i przeciwnicy nie mieli najmniejszych szans. W przypadku Uli Sadkowskiej dwie rywalki w ogóle nie przystąpiły do pojedynków, dwie kolejne przegrały przed czasem. Podobnie było z potyczkami Maćka Sarnackiego. Olsztynianin, które ma wymarzone warunki fizyczne kategorii +100 i bez najmnejszych problemów znalazł się w finale, ale tu zapewne spotka godnego przeciwnika, dwukrotnego olimpijczyka Janusza Wojnarowicza. Duże doświadczenie i ogromna masa judoki Czarnych Bytom to poważne zagrozenie, ale Maciej jest w Luboniu w znakomitej formie.

Oddzielny rozdział to postawa Kamila Kozłowskiego, który jest chyba największym zaskoczeniem turnieju w pozytywnym oczywiście znaczeniu. Wygrywa przed czasem i to w stylu jaki rzadko się juz ogląda podczas imprez tak wysokiej rangi. Tylko filmować i rozpowszechniać dla celów szkoleniowych.

Spodziewaliśmy sie mocnego olsztyńskiego akcentu, ale to co działo się w piatek  przed południem w Luboniu przeszło nasze oczekiwania. Wieczorem finały i trzy  szanse na zloto!!!

Finały

Pierwsza wa;czyła Urszula Sadkowska, która pewnie sięgnęła po zloto, a srebrny medal mozna w pewnej części tez zapisać na konto okręgu warmińskp-mazurskiego. Joanna Jaworska, choć od niedawna reprezentuje AZS AWFiS Gdańsk, jest wychowanką Truso Elbląg, gdzie zdobywała laury jako juniorka. Tu jednak nie miała najmniejszych szans. Ula poczekała na okazję i gdy sie nadarzyła szbko fa wykorzystała wygrywając tak jak w poprzednich potyczkach przed czasem

Maciej Sarnacki dał sobie radę z Januszem Wojnarowiczem. Wygrana 5:0 to efekt nie tylko wysokich umiejętności, ale też coraz większego doświadczenia Maćka. Niełatwo się walczy z takim przciwnikami, olsztynianin był cierpliwy i zrealizował swój plan. W regulaminowym czasie pojedynek nie przyniósl rozstrzygnięcia. Potrzeba była dogrywka, gdzie dycydowal zloty punkt. Olsztynianin wykonał akcję, którą wszyscy przjeli z największym uznaniem. Wyniósł ważącego 170 kg rywala kończąc walkę. Ile trzeba mież siły, żeby tego dokonać?

Kamil Kozłowski choc przegrał w finale z Robertem Krawczykiem sprawil najmilszą niespodziankę. Udowodnił, że jest jednym z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia, a w tej kategorii powinien niebawem „zluzować” Krawczyka.Tu jednak dał sie ponieść fantazji. Będąc na fali uzyskal przewagę punktową nad zawodnikiem Czarnych, ale chciał jeszcze postawić kropke nad „i”. Ponownie zaatakował i nadział się na kontrę. Krawczyk takich okazji nie marnuje.

Wyniki

Kobiety

Waga +78 kg (system grupowy)

Grupa II

Urszula Sadkowska (UKS Nippon Olsztyn)

– Marta Rózga (Gwardia Łódź) – zwycięstwo 10:0

– Kamila Wasek (Juvenia Wrocław) – zwycięstwo 10:0

– Aleksandra Papaj (UKS Judo Wolbrom) – zwycięstwo 10:0

Półfinał

– Monika Bank (Gwardia Opole) zwycięstwo 10:0

Finał:

– Joanna Jaworska (AZS AWFiS Gdańsk) – zwycięstwo

Kolejność

1. SADKOWSKA URSZULA UKSJ „NIPPON” Olsztyn

2. Jaworska Joanna AZS AWFiS Gdańsk

3. Bank Monika TS Gwardia Opole

3. Rózga Marta KS „Gwardia” Łódź

Mężczyźni

Waga +100 kg

Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn)

I runda

– Oskar Romaniuk (Wisła Kraków) – zwycięstwo 10:0

II runda

– Artur Gramała (AZS Poznań) – zwycięstwo 10:0

Półfinał

Tomasz Tałach (Wybrzeże Gdańsk) zwycięstwo 10:0

Finał

– Janusz Wojnarowicz (Czrni Bytom) – zwyciestwo 5:0

Kolejność

1.Sarnacki Maciej TS Gwardia Olsztyn

2.Wojnarowicz Janusz GKS Czarni Bytom

3.Nasiadko Damian SGKS Wybrzeże Gdańsk

3.Tałach Tomasz SGKS Wybrzeże Gdańsk

Waga 90 kg

Kamil Kozłowski (Gwardia Olsztyn)

I runda

– Patryk Ciechomski (AZS PWSZ Jutrzenka Płock) – zwycięstwo 10:0

II runda

– Jakub Zarzeczny (Wybrzeże Gdańsk) – zwycięstwo 10:0

III runda

– Igor Dziarżanowski (AON Warszawa) – zwycięstwo 10:0

półfinał

– Wiktor Tworzydło (AZS AWF Warszawa) zwycięstwo 10:0

Finał

– Robert Krawczyk (Czarni Bytom) – porażka- 0:10

Kolejność

1 Krawczyk Robert GKS Czarni Bytom

2 Kozłowski Kamil TS Gwardia Olsztyn

3 Koleśnik Łukasz KS AZS AWF Wrocław

3 Płoński Paweł AZS AWF Warszawa

Medaliści i trenerzy są szczęśliwi

Około 21 szczęśliwa ekipa olsztyńskich judoków siedziała juz w pokoju hotelowym, omawiając dzień turniejowy, analizując jeszcze raz każdą z walk. Trochę im to zakłóciłem, chcąc porozmawiać z bohaterami. Oni już „na luzie” pełni radości chętnie dzielili się wrażeniami.

Zawodnicy

Urszula Sadkowska

– Nie był to dla mniej trudny turniej. W rozpisce było pięć walk, dwie wygrałam walkowerem, w pozostałych przeciwniczki też nie postawiły wygórowanych warunków. Ale są to Mistrzostwa Polski, próba, w której trzeba coś udowodnić i nie można sobie pozwolic na dekoncentracje. Ciesze się, że wykonałam plan i zdobyłam kolejny tytuł.

Maciej Sarnacki

– To dla mnie ważny tytuł, choc w pewnym sensie wisiał on na włosku. W ostatnim tygodniu przed turniejem odniosłem kontuzję i mój start stał pod znakiem zapytania. dzięki dr. Pawlikowi, któremu chcę serdecznie podziękować, doszedłem do sprawności, a tu w Luboniu jakoś poszło. Oczywiście najtrudniejszy był finał z Januszem Wojnarowiczem. Znamy sie dobrze, dlatego trudno było coś zrobić w regulaminowym czasie. Ale w dogrywce zdecydowałem sie na efektowną akcję, która przyniosła powodzenie. Teraz szykuję się do rywalizacji w open.

Kamil Kozlowski

– Ja o tych mistrzostwach  myślałem od trzech miesięcy. W snach widziałem drabinkę turniejowa i układałem sobie różne scenariusze. jestem szczęśliwy ze zdobytego srebra, tym bardziej, że po drodze pokonałem wielu dobrych zawodników i to w ładnym stylu. A finał… No cóż. Robert Krawczyk to stary wyga i wykorztstał moment mojej słabości. Zabraklo mi doświadzcenia i rozsądku, bo przecież prowadziłem na punkty. Ale nawet ta porażka nie zmąciła mojej radości.

Trenerzy

Andrzej Grudziński

– Jako prezez związku  przyjąłem tu wiele gratulacji i było mi bardzo miło, dlatego chciałem podziekowac zawodnikom za ich duże zaangażowanie w przygotowaniach do Mistrzostw Polski. Najważniejsze, że praca jaka włożyli przyniosła takie efekty. Wszyscy jesteśmy szczęsliwi, bo zależy nam na sukcesach naszej dyscypliny. Spodziewałem sie złotych medali Uli i Maćka, natomiast Kamil okazał się prawdziwą rwelacją.

Aleksander Wolski

– To wbrew pozorom nie jest takie łatwe występować w roli zdecydowanej faworytki. Ula potrafiła zachować koncentrację, a to w zupełności wystarczyło, bo umijętnościami i doświadczeniem przewyższa krajowe rywalki o kilka klas. W niedzielę spróbujemy zdobyć drugie złoto.

Wojciech Sarnacki

– Do tych MP przygotowywalismy się niezwykle solidnie. Kamil z Maćkiem odbyli setki sparingów. Bardzo dużo pracowaliśmy też nad siłą i wytrzymałością. Testy przeprowadzone przed turniejem wypadły znakomicie. Przeżyliśmy chwile niewpewności związane z urazem Maćka, ale wszystko skończyło się dobrze. Po takim dniu chce się po prostu żyć…

{AdmirorGallery}lubon20{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x