Nasi w IO Londyn 2012 – Losowanie Uli Sadkowskiej: Gorzej być nie mogło

Nasza reprezentantka w turnieju judo Igrzysk Olimpijskich w Londynie – Urszula Sadkowska przystąpi do rywalizacji dopiero 3 sierpnia, ale już w czwartek (26 lipca) odbyło się losowanie walk. Ta ceremonia ma ogromne znaczenie w ocenie szans poszczególnych zawodniczek. Trzeba przyznać, że olsztynianka miała dużego pecha. Wprawdzie pierwszą rundę ma wolną, ale w drugiej trafia na znakomitą Chinkę Tong Wen – faworytkę do złotego medalu. Sporty walki mają jednak to do siebie, że niespodzianki się zdarzają, pod warunkiem, że ten teoretycznie słabszy wierzy w zwycięstwo i nie podda się przed walką.

 

 Zawodniczka UKS Nippon Olsztyn trafiła do ćwiartki A turnieju. Wolny los na wstępie turnieju był dobrą wiadomością, bo przy tak wyczerpującej rywalizacji oszczędność sił ma ogromne znaczenie. Następna informacja powaliła jednak wszystkich z nóg. Ula trafia na zwyciężczynię pojedynku Tong Wen (Chiny) – Vanessa Zambotti (Meksyk). Oczywiście Azjatka jest tu stuprocentowa faworytką i ona będzie najprawdopodobniej przeciwniczką Uli Sadkowskiej. Lista osiągnięć Chinki jest długa, imponuje zwłaszcza jej doskonała passa w ostatnich sezonach. Właściwie wszystko wygrywa na zamówienie…Dodatkowym problemem jest to, że ewentualna porażka z Chinką eliminuje olsztyniankę z turnieju bez możliwości kontynuowania rywalizacji w repasażach.

Co na to trener Aleksander Wolski?

– W losowaniu albo ma się szczęścia, albo pecha. Tym razem los nam nie sprzyjał. Gorzej trafić nie mogliśmy. Znam styl walki Chinki. Wielokrotnie ją widziałem w akcji. Jest potwornie silna i z żelazną konsekwencją realizuje swój plan. Sprowadza rywalkę do parteru i tak kończy sprawę. Mimo wszystko nie poddajemy się. Jeszcze raz klatka po klatce przeanalizujemy walki Weng, postaramy się przygotować taką taktykę by pomieszać szyki faworytce . Najważniejsze by Ula wierzyła, że można tę walkę wygrać, bo można. W judo o powodzeniu lub klęsce decydują sekundy. Jak się nadarzy okazja, to ją wykorzystamy.

 

Kategoria + 78 kg (3 sierpnia)

I runda

SADKOWSKA Urszula (Polska, UKS Nippon Olsztyn) – wolny los

II runda

SADKOWSKA Urszula (Polska, UKS Nippon Olsztyn) – TONG Wen (Chiny) lub  ZAMBOTTI Vanessa (Meksyk)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x