Otwarte Mistrzostwa Elbląga Memoriał Cz. Misiuka – Drzemie w nich potencjał

W minioną sobotę (17 maja) odbyły się MiędzynarodoweOtwarte Mistrzostwa Elbląga Dzieci i Młodzików w judo. Impreza poświęcona jest od kilku lat poświęcona pamięci Czesława Misiuka. W rozgrywanym na pięciu matach turnieju, wystartowało 213 zawodników i zawodniczek z 25 klubów (prawie wszystkie sekcje z okręgu warmińsko-mazurskiego), także goście z Kaliningradu.

Wyniki

DZIECI rocznik 2004 i młodsi

Kat. wag. -24 kg – 12 zawodników

1 Hubert Biedrzycki – Conrad Gdańsk

2 Filip Majewski – Tomita Elbląg

3 Szymon Glaner – Olimpia Judo Elbląg

3 Tymoteusz Lic – Tomita Elbląg

…………………………………………..

5 Piotr Buczek – Olimpia Judo Elbląg

Kat. wag. -27 kg – 14 zawodników

1 Szymon Rożalski – Truso Elbląg

2 Wojciech Galiński – Tomita Elbląg

3 Szymon Bieńkowski – Truso Elbląg

3 Uchlik Filip – Arrachion Olsztyn

………………………………………………..

5 Oliwier Tytek – Truso Elbląg

Kat. wag.-30 kg -16 kg – zawodników

1 Mateusz Popławski – Truso Elbląg

2 Bartosz Kukliński – Gwardia Szczytno

3 Ksawery Ignasiak – Conrad Gdańsk

3 Piotr Sarapuk – Olimpia Judo Elbląg

Kat. wag. -33 kg – 14 zawodników

1 Jakub Kuczyński – Conrad Gdańsk

2 Krzysztof Maślanka – Conrad Gdańsk

3 Dawid Winiarski – Zatoka Braniewo

…………………………………………………………

5 Damian Dorosz – Olimpia Judo Elbląg

Kat. wag. -36 kg – 10 zawodników

1 Jan Kotłowski – GKS Żukowo

2 Bartłomiej Szadejko – Wybrzeże Gdańsk

3 Alan Cieślak – Truso Elbląg

3 Maciej Grzebyta – GKS Żukowo

Kat. wag. -40 kg – 8 zawodników

1 Mateusz Sobieszczyk – Pantera Gdynia

2 Dawid Spychała – Arrachion Olsztyn

3 Maciej Wojtczak – Horyzont Elbląg

3 Paweł Szumert – Zatoka Braniewo

……………………………………………………….

5 Filip Zajączkowski – Olimpia Judo Elbląg

5 Filip Suchora – Zatoka Braniewo

Kat. wag. +40 kg – 10 zawodników

1 Paweł Gołaszewski Nippon Olsztyn

2 Wiktor Dodajewski – Gwardia Szczytno

3 Michał Denis – Zatoka Braniewo

3Wojciech Loret – Arrachion Olsztyn

………………………………………………………….

5 Michał Muraszko – Olimpia Judo Elbląg

5 Kacper Wężyk – Horyzont Elbląg

DZIECI rocznik 2002/03 chłopcy

Kat. wag. -30 kg – 6 zawodników

1 Piotr Wanger – Pantera Gdynia

2 Maciej Moskwa – Wybrzeże Gdańsk

3 Stanisław Sachowiec – Wybrzeże Gdańsk

3 Damian Kaczor – Stowarzyszenie Judo Kwidzyn

…………………………………………………………………

5 Jakub Bryk – Tomita Elbląg

Kat. wag. -33 kg – 11 zawodników

1 Dawid Prusiecki – Gryf-3 Słupsk

2 Maciej Winiarczyk – Piast Wrzeście

3 Kacper Hołowaty – Truso Elbląg

3 Antoni Liberak – Opty Gdynia

…………………………………………….

5 Mateusz Malinowski – Olimpia Judo Elbląg

Kat. wag. -36 kg – 9 zawodników

1 Maciej Kaczorowski – Conrad Gdańsk

2 Rafał Kotlewski – Gwardia Olsztyn

3 Dominik Marcinkowski – Conrad Gdańsk

3 Jakub Bielecki – Opty Gdynia

Kat. wag. -39 kg – 15 zawodników

1 Dymitr Janczylik – Gryf-3 Słupsk

2 Szymon Rokicki – Truso Elbląg

3 Patryk Bieńkowski – Truso Elbląg

3 Michał Hawrylik – Conrad Gdańsk

Kat. wag. -42 kg – 5 zawodników

1 Grzegorz Zdrada – Gwardia Olsztyn

2 Dawid Koniuk – Zatoka Braniewo

3 Kacper Maliborski – Wybrzeże Gdańsk

……………………………………………………

5 Bębowski Maciej – Shizoku Ostróda

Kat. wag. -45 kg – 2 zawodników

1 Jakub Janikiewicz – Orzeł Kończewo

2 Szymon Wierzbicki – Tomita Elbląg

Kat. wag. -50 kg – 7 zawodników

1 Antoni Szostak – Pantera Gdynia

2 Jonasz Krzysztonek – Gwardia Szczytno

3 Stanisław Szadejko – Wybrzeże Gdańsk

3 Robert Turek – Zatoka Braniewo

………………………………………………

5 Kamil Zapadka – Katana Szczytno

5 Jakub Wójcik – Olimpia Judo Elbląg

Kat. wag. -55 kg – 3 zawodników

1 Kacper Ciszewski – Conrad Gdańsk

2 Świrko Dominik – Galeon Gdynia

3 Piotr Wielesik – Tomita Elbląg

Kat. wag. +55 kg – 8 zawodników

1 Dawid Mechowski – Conrad Gdańsk

2 Kacper Wojciechowski – Tomita Elbląg

3 Michał Jędrzejewski – Wybrzeże Gdańsk

3 Kacper Choroś – Tomita Elbląg

……………………………………………………

5 Jakub Sypel – Gwardia Olsztyn

DZIECI – dziewczęta

rocznik 2005-2007

Kat. wag. -40 kg – 3 zawodniczki

1 Dominika Koniuk – Zatoka Braniewo

2 Kamila Surowiec – Zatoka Braniewo

3 Aleksandra Kocięba – Olimpia Judo Elbląg

rocznik 2002-2004

Kat. wag. -29 kg – 4 zawodniczki

1 Ada Hołowata – Truso Elbląg

2 Jagoda Witkowska – Truso Elbląg

3 Aleksandra Barańska – Horyzont Elbląg

4 Maja Augustynowicz – Olimpia Judo Elbląg

Kat. wag. -31 kg – 3 zawodniczki

1 Katarzyna Gołojuch – Gryf-3 – Słupsk

2 Klara Źródło – Tomita Elbląg

3 Kinga Orzeszak – Truso Elbląg

Kat. wag. -37 kg – 5 zawodniczek

1 Monika Wołoszyn – Tomita Elbląg

2 Maria Sywanycz – Wybrzeże Gdańsk

3 Milena Modzińska – Orzeł Kończewo

Kat. wag. -42 kg – 2 zawodniczki

1 Zuzanna Kania – Katana Szczytno

2 Laura Kleczkowska – Tomita Elbląg

Kat. wag. -53 kg – 4 zawodniczki

1 Aleksandra Dąbrowska – Zatoka Braniewo

2 Katarzyna Mikołajczyk – Gryf-3 Słupsk

3 Martyna Szaniawska – Gryf-3 Słupsk

……………………………………………………

4 Maja Bartnicka – Tomita Elbląg

Kat. wag. +53 kg – 1 zawodniczka

1 Aleksandra Białoskurska – Nippon Olsztyn

MŁODZICY

Chłopcy

Kat. wag. -38 kg – 3 zawodników

1 Wiktor Malinowski – Olimpia Judo Elbląg

2 Gracjan Szleja – Truso Elbląg

3 Sylwester Kuc – Truso Elbląg

Kat. wag. -42 kg – 3 zawodników

1 Sebastian Łukaszawicz – Conrad Gdańsk

2 Dawid Lewandowski – Wybrzeże Gdańsk

3 Krzysztof Kapinos – Shizoku Ostróda

Kat. wag. -46 kg – 3 zawodników

1 Aleksander Bogatyrov – Kaliningrad

2 Jakub Jabłoński – Truso Elbląg

3 Maciej Reszka – Simba Reda

Kat. wag. -50 kg – 3 zawodników

1 Krystian Polek – Olimpia Judo Elbląg

2 Ksawery Synak – Olimpia Judo Elbląg

3 Aleks Żmuda – Olimpia Judo Elbląg

Kat. wag. -55 kg – 8 zawodników

1 Mateusz Grabowski – Truso Elbląg

2 Maxim Naumov – Kaliningrad

3 Jakub Wilk – Olimpia Judo Elbląg

3 Daniel Monkiewicz – Tomita Elbląg

Kat. wag. -60 kg – 2 zawodników

1 Jacek Bołoz – Olimpia Judo Elbląg

2 Mikołaj Kawczyński – Shizoku Ostróda

Kat. wag. -66 kg – 3 zawodników

1 Bartosz Kordek – Tomita Elbląg

2 Rafał Cebula – Olimpia Judo Elbląg

3 Tomasz Grzegrzółka – Piast Wrzeście

Kat. wag. -73 kg – 3 zawodników

1 Jakub Karpowicz – Galeon Gdynia

2 Marcel Ryszka – Viking Gdynia

3 Łukasz Klonowski – Judo Milejewo

Kat. wag. +73kg – 3 zawodników

1 Piotr Dondalski – Gwardia Olsztyn

2 Mikołaj Krauze – Wybrzeże Gdańsk

3 Paweł Duszyński – Wybrzeże Gdańsk

Dziewczęta

Kat. wag. -44 kg – 3 zawodniczki

1 Nikola Winiarczyk – Piast Wrześci

2 Natalia Kucharska – Wybrzeże Gdańsk

3 Małgorzata Kapinos – Shizoku Ostróda

Kat. wag. -48 kg – 4 zawodniczki

1 Monika Zdrada – Gwardia Olsztyn

2 Paulina Stemplewska – Wybrzeże Gdańsk

3 Kamila Miotke – Simba Reda

Kat. wag. -52 kg – 2 zawodniczki

1 Zuzanna Urban – Wybrzeże Gdańsk

2 Daria Przywara – Wybrzeże Gdańsk

Kat. wag. -57 kg – 1 zawodniczka

1 Agata Kosińska – Gwardia Szczytno

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

1 Truso Elblag

2 Wybrzeże Gdańsk

3 Gryf-3 Słupsk

4 Conrad Gdańsk

5 Tomita Elbląg

6 Olimpia Judo Elbląg

7 Zatoka Braniewo

8 Gryf-3 Słupsk

9 Gwardia Olsztyn

10 Pantera Gdynia

11 Galeon Gdynia

{AdmirorGallery}misiuk21{/AdmirorGallery}

Na stronach internetowych klubów z województwa warmińsko-mazurskiego odnotowano i oceniono wyniki swoich zawodników.

TS Gwardia Olsztyn

Z TS Gwardii startowało 5-ciu zawodników, większość potwierdziła wysoki poziom (zdobyte trzy medale złote, jeden srebrny, )

MŁODZICY:

potwierdzili wysoki poziom wyszkolenia w kolejnym po MP turnieju

Dondalski Piotr –miejsce pierwsze kat wag +73 kg wszystkie walki na 10

Monika Zdrada – miejsce pierwsze kat wag -48 kg wszystkie walki na 10

Dzieci Starsze:

Grzegorz Zdrada miejsce pierwsze kat wag -42 kg

Kotlewski Rafał miejsce drugie kat wag -34 kg

Sypel Jakub miejsce piąte kat wag -45 kg

UKSJ Nippon Olsztyn

Skromna liczebnie ekipa przywiozła do Olsztyna dwa zwycięstwa. Spory sukces.

Dzieci młodsze

Paweł Gołaszewski – miejsce pierwsze – kat wag.+40 kg po wygraniu trzech walk przed czasem, dwie przez trzymanie i jedna przez rzut,

Ola Białoskurska – miejsce pierwsze – kat. wag. +53 kg.

Marcel Stelmaszczyk, po przegraniu pierwszej walki odpadł z turnieju.

{AdmirorGallery}misiuk22{/AdmirorGallery}

Olimpia Judo Elbląg

Zdobycie trzech złotych medali ma swoja wymowę. Ale na uznanie zasługują wszyscy, zwłaszcza debiutanci. Jeszcze przyjdzie ich czas.

Młodzicy:

Wilk Jakub – miejsce trzecie – kat. wag. 55 kg

Sebastian Makowski – miejsce pierwsze kat. wag. 60 kg.

Wiktor Malinowski– miejsce pierwsze kat. wag. 38 kg

Cebula Rafal – miejsce drugie kat. wag. 66 kg

Żmuda Aleksander – miejsce trzecie kat wag. 50 kg

Synak Ksawery – miejsce drugie kat. wag. 50 kg.

Polek Krystian – miejsce pierwsze kat. 50 kg

Dzieci

Sarapuk Piotr – miejsce trzecie kat. wag. 30 kg

Muraszko Michal miejsce piąte kat. wag. + 40 kg

Zajaczkowski Filip ) – miejsce piąte kat. wag. 36 kg

Malinowski Mateusz – 5 miejsce piąte kat. wag. 33 kg.

Glaner Szymon – miejsce trzecie kat. wag. 24 kg

Kocięba Aleksandra – miejsce trzecie kat. wag. 40 kg

W zawodach brali udział: Waga Aleksander, Błaszuk Maciej, Strawa Filip, Hulewicz Piotr, Żwan Dominik, Buczek Piotr, Augustynowicz Maja, Michał Muraszko, Krawczyk Oskar, Malinowski Mateusz, Zajączkowski Filip, Dorosz Damian, Kontrowicz Bartosz, Wójcik Jakub.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Braniewo Elbląg Gwardia Olsztyn Judo Olimpia Judo Elbląg Olsztyn Ostróda Shizoku Ostróda Tomita Elbląg Truso Elbląg Zatoka Braniewo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x