Otwarte Mistrzostwa Torunia Dzieci 2013 – Nippon i Zatoka wracają z medalami

W niedzielę (28 kwietnia )w Toruniu rozegrano Otwarte Mistrzostwa Torunia Dzieci w Judo, w których udział wzięło 314 zawodników i zawodniczek z 23 klubów. Uczestników podzielono na 3 grupy wiekowe. W grupie 2001-2002 chłopcy i dziewczęta walczyli osobno, natomiast w grupach: 2003-2004, oraz 2005 i młodsi rywalizowali razem. W turnieju startowali reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo “NIPPON” z Olsztyna oraz Zatoki Braniewo. Obie ekipy wróciły z medalami.

Nippon Olsztyn

Olsztynianie wywalczyli kilka medalowych pozycji, a zwycięzcami swoich kategorii zostali: Lucyna Jabłonowska i Anna Hanowska i Adam Radwański.

Wyniki

dziewczęta 2001-2002:

kat. 56 kg – I m – Lucyna Jabłonowska;

kat.+56 kg – I m – Anna Hanowska;

chłopcy 2001-2002:

kat. 56 kg – II m – Michał Hul;

kat. 37 kg – V m – Paweł Wróbel;

kat. 34 kg – VII m – Paweł Froński;

roczniki 2003-2004:

kat. 50 kg – II m – Paweł Gołaszewski;

kat. 25 kg – III m – Wiktor Ordon;

kat. +50 kg – IV m – Ola Białoskurska;

kat. 52 kg – VII m – Radosław Kinicki;

kat. 36 kg – VII m – Agata Sobieska;

kat. 33 kg – VII m – Natalia Hul;

kat. 33 kg – VII m – Marcel Stelmaszczyk;

roczniki 2005 i młodsi:

kat. +41 kg – I m – Adam Rydwański;

kat. 35 kg – V m – Maksymilian Jonczak;

kat. 29 kg – V m – Filip Sobieski.

Zatoka Braniewo

Ogólnopolskie Mistrzostwa Torunia Dzieci były dla Zatoki Braniewo niezwykle udane. Na sześciu zawodników pięciu z nich powróciło z medalami w tym wszystkie zawodniczki ze złotem. Na turniej przyjechało około 300 dzieci z Warszawy, Grudziądza, Koszalina, Bydgoszczy, Olsztyna, Szubina i oczywiście Braniewa.

Zawody rozpoczęli najmłodsi zawodnicy z rocznika 2005, w naszym przypadku Dominika Koniuk. Pierwsze starcie z bardzo mocnym zawodnikiemJudo Lemur z Warszawy. Niestety po długiej i wyczerpującej walce w dogrywce przegrała na yuko. Nie szkodzi. Do rewanżu dojdzie w finale Kolejne walki to spektakularne zwycięstwa na ippon. Walka finałowa i znowu zawodnik z Lemura, z którym przegrała wcześniej. Lekko nie było, ale bezsprzeczny ippon potwierdził pierwsze miejsce Dominiki w tej kategorii.

Następnie Asia Wolak, zawsze silna i mocna psychicznie, niestety miała tylko jedną zawodniczkę, ale we wspaniałym stylu również przez ippon wygrała swoją kategorię wagową. Ola Dąbrowska w swojej kategorii powalczyła rzetelnie wygrywając z wszystkimi zawodniczkami i również zajęła I miejsce.

Po dziewczynkach przyszła kolej na chłopców. Tu rywalizacja jest niezwykle trudna, gdyż są to ostanie roczniki przed młodzikiem i chłopcy reprezentują naprawdę wysoki poziom. Dawid Koniuk pierwsze dwie walki pełne skupienia i szybkie ippony. Trzecia walka to niestety przegrana przez waazari, choć pogoń przed uciekającym zawodnikiem odbywała się do ostatniej sekundy i mimo dwóch shido dla przeciwnika nie udało się odrobić straty. Walka o brązowy medal to szybki ippon i potwierdzenie dobrej formy.

Robert Turek przez pierwsze dwie walki nie miał żadnych problemów ze zwycięstwam. Trzecie starcie to ekscytujący pojedynek, który trwał około 10 minut i był niezwykle wyczerpujący dla zawodników. Ale i z tego starcia Robert wyszedł zwycięsko. W finale niestety zabrakło już mu sił i zajął drugie miejsce.

Na koniec Kuba Owsiak, który w pierwszej swojej walce, w końcówce dogrywki niespodziewanie uległ w trzymaniu. Jednak do drugiej potyczki wyszedł pełen wiary w zwycięstwo. Kiedy Kuba zastosował rzut ko uchi makikomi i przeszedł do trzymania w parterze, międzynarodowy sędzia dopatrzył się niestety złapania za nogę zawodnika (co według nowych przepisów jest zabronione) i zakończył walkę przez Hansoku-make. Niestety, przez lata wpajane do tego rzutu zasady pozostały i trzeba będzie o tym jak najszybciej zapomnieć.

Dzieci młodsze (05 i młodsi)

I miejsce – Dominika Koniuk -32kg (3-1)

Dzieci starsze (01-02)

I miejsce – Aleksandra Dąbrowska -36kg (4-0)

I miejsce – Joanna Wolak -48kg (1-0)

II miejsce – Robert Turek -48 kg (3-1)

III miejsce – Dawid Koniuk -40 kg (3-1)

udział: Jakub Owsiak (0-2)”

{AdmirorGallery}tory27{/AdmirorGallery}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x