Otwarty Puchar Polski w Bytomiu – Adrian Łoś bezkonkurencyjny

Adrian Łoś z Tomity Elbląg wyrasta na zdecydowanego lidera kategorii plus 90 kg w grupie juniorów młodszych w judo. Podczas Otwartego Pucharu Polski w Bytomiu wygrał cztery walki i bezapelacyjnie zwyciężył w swojej kategorii. Reprezentacja stoi więc otworem. To nie jedyny sukces na Śląsku. W bardzo licznie obsadzonej wadze do 60 kg (33  zawodników) Jakub Płocheć z Truso Elbląg był drugi, przy doskonałym bilansie (4-1).

 W drodze na najwyższy stopień podium Adrian Łoś pokonał kolejno: Karola Wiśniewskiego (UKS 6 Piła), Wojciecha Paska (Czarni Bytom), Grzegorza Słabiaka (Judo Czechowice-Dziedzice) i w finale Mateusza Kwiatkowskiego (Juvenia Wrocław).

Jakub Płocheć zwyciężył Daniela Jurczyka (UKS Siemaszka Piekary Śląskie), Krzysztofa Urbaniaka (Olimpia Poznań), Mateusza Garbacza (Żak Kielce) i Pawła Borowicza (Czarni Bytom). Dopiero w finale przegrał z Pawłem Szerszeniewskim (AZS AWF Warszawa)

W wadze 66 kg siódme miejsce wywalczył Tomasz Stanicki (Tomita Elbląg), a w tej kategorii rywalizowało aż 44 judoków.

Tomek w pierwszej fazie turnieju wygrał dwie walki: z Damianem Tymeckim (Legion Zamość) i Pawłem Brotem (Gwardia Łódź). Następnie przegrał z Maciejem Długoszem (Judo Wolbrom) i spadł do repesaży. Tom pokonał Łukasza Faltynowicza (Wybrzeże Gdańsk) i uległ Robertowi Błońskiemu (Gryf Słupsk), plasując się na siódmej pozycji.

Drugi nasz reprezentant w tej kategorii Krzysztof Puzdrowski (Truso) przegrał pierwszy pojedynek z Mateuszem Stęplewskim (Wybrzeże Gdańsk) i odpadł z rywalizacji.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x