Po akcji: „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza” – Uczyć się od najlepszych

W  hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu odbył się pod patronatem Polskiego Związku Judo, a zorganizowany przez Olimpię Judo Elbląg, JUDO, CAMP U17 pod hasłem: „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza”. Treningi prowadziły gwiazdy polskiego judo: Aneta Szczepańska, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz Robert Krawczyk, Mistrz Europy, olimpijczyk i obecnie czynny reprezentant naszego kraju. Byli też trenerzy kadry narodowej kategorii wiekowej U17 – Joanna Majdan i Janusz Piechna. Do Elbląga przybyło około 200 młodych judoków z 35 klubów z całej Polski, Litwy i Rosji. Otwarcia zgrupowania dokonał Prezydent Miasta Elbląg pan Grzegorz Nowaczyk, który przywita ł trenerów, zawodników i przybyłych gości.

 

W ciągu trzech dni zawodnicy doskonalili swoje umiejętności techniczne i zdobywali nowe doświadczenia podczas walk treningowych z nowymi sparingpartnerami z różnych klubów. Na zgrupowaniu trenowali również  najmłodsi judocy wytypowani przez trenerów kadry narodowej, którzy są nadzieją polskiego judo a szczególnie w zawodach międzynarodowych młodzieży w latach 2014-15. Jest to początek rozpoczętego procesu przygotowywania i szkolenia najmłodszych zawodników do startów na arenie międzynarodowej i utworzenia szerokiej kadry seniorów odnoszącej sukcesy na mistrzostwach Europy, świata i Igrzyskach Olimpijskich w niedalekiej przyszłości.

Nasi mistrzowie, trenerzy kadry i judocy uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem w treningach gdzie młodzi zawodnicy mieli okazję poznać i nauczyć się wielu skutecznych i przydatnych technik w walce sportowej. Nabyte umiejętności z pewnością zaowocują w zbliżających się zawodach w kraju i za granicą.

W zgrupowaniu oprócz gospodarza Olimpii Judo Elbląg uczestniczyła liczna grupa judoków z elbląskich klubów Tomita i Truso a także z Braniewa i Miłomłyna. Nasi mistrzowie judo Aneta Szczepańska i Robert Krawczyk stwierdzili, że bardzo chętnie będą uczestniczyć w tego typu zgrupowaniach i zapowiedzieli swój udział w obozie szkoleniowym dla najmłodszych judoków w Elblągu przyszłym roku.

{gallery}camp16{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x