Puchar Polski juniorów w Bochni – Tylko Tomasz Gadaj w czołówce

W dalekiej Bochni odbył się pierwszy w tym roku turniej o Puchar Polski juniorów w judo. Na południe wybrała się dość skromna liczebnie ekipa elbląskich zawodników z Truso i Tomity. Najlepiej zaprezentował się Tomasz Gadaj (Truso Elbląg) w kategorii do 90 kg, który w gronie 18 zawodników zajął piąte miejsce.

 

Pozostali uplasowali się poza czołowa ósemką, ale trzeba przyznać, że w niektórych wagach frekwencja była wyjątkowo duża. W tych najbardziej popularnych startowało po 50 zawodników. Od pewnego czasu zrezygnowano z eliminacji strefowych i w Pucharze Polski starują wszyscy chętni. Przebić się przez tak gęste sito nie jest łatwo.

 Tomasz Gadaj odniósł trzy zwycięstwa nad: Mariuszem Kruegerem (TKS Judo Toruń), Patrykiem Mazurem  (UKS Wolania Wola Rzędzińska) Przemysławem Ziółkowskim (AS Jutrzenka Płock). W pojedynku o finał przegrał z triumfatorem tej kategorii Jakubem Zarzecznym (Wybrzeże Gdańsk), a w potyczce o trzecie miejsce uległ Patrykowi Ciechomskiemu (AZS Jutrzenka Płock). Blisko było przynajmniej srebra, skończyło się na piątej lokacie.

Lubomir Adamiak z Tomity Elbląg w kategorii wagowej 90 kg stoczył 4 walki. W pierwszych dwóch pokonał zawodników: Przemysława Smółkę  (Polonia Rybnik) i Błażeja Śędłaka ( Czarni Bytom). W ćwierćfinale uległ zawodnikowi AZS AWF Warszawa Marcinowi Gmurkowi  ( ubiegłoroczny Mistrz Europy juniorów młodszych). W repasażach nie sprostał zawodnikowi AZS PWSZ Jutrzenka Płock-Patrykowi  Ciechomskiemu i ostatecznie został sklasyfikowany na  dziewiątym miejscu.

 W wadze 60 kg Jakub Płocheć (Truso) wygrał w I rundzie z Maciejem Pogodzińskim  (Start Radom), następnie z Dawidem Kuwaczką (Polonia Rybnik), potem przegrał z Przemysławem Birke (AZS AWF Warszawa), a w repasażach uległ Filipowi Stępakowi (Grot Kraków).

Kamil Piórkowski (Tomita) w wadze 73 kg  zwyciężył Dawida Stanka (Błękitni Tarnów) i przegrał z Szymonem Pękalą (Sokół Pisarzowice).

Oskar Goliński (Truso) w kategorii 100 kg poniósł porażkę w pierwszym pojedynku z Michałem Połomką (Olimp Nowa Sól) i odpadł z rywalizacji.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x