Puchar Polski juniorów w Bochni – Tylko Tomasz Gadaj w czołówce

W dalekiej Bochni odbył się pierwszy w tym roku turniej o Puchar Polski juniorów w judo. Na południe wybrała się dość skromna liczebnie ekipa elbląskich zawodników z Truso i Tomity. Najlepiej zaprezentował się Tomasz Gadaj (Truso Elbląg) w kategorii do 90 kg, który w gronie 18 zawodników zajął piąte miejsce.

Pozostali uplasowali się poza czołowa ósemką, ale trzeba przyznać, że w niektórych wagach frekwencja była wyjątkowo duża. W tych najbardziej popularnych startowało po 50 zawodników. Od pewnego czasu zrezygnowano z eliminacji strefowych i w Pucharze Polski starują wszyscy chętni. Przebić się przez tak gęste sito nie jest łatwo.

Tomasz Gadaj odniósł trzy zwycięstwa nad: Mariuszem Kruegerem (TKS Judo Toruń), Patrykiem Mazurem  (UKS Wolania Wola Rzędzińska) Przemysławem Ziółkowskim (AS Jutrzenka Płock). W pojedynku o finał przegrał z triumfatorem tej kategorii Jakubem Zarzecznym (Wybrzeże Gdańsk), a w potyczce o trzecie miejsce uległ Patrykowi Ciechomskiemu (AZS Jutrzenka Płock). Blisko było przynajmniej srebra, skończyło się na piątej lokacie.

Lubomir Adamiak z Tomity Elbląg w kategorii wagowej 90 kg stoczył 4 walki. W pierwszych dwóch pokonał zawodników: Przemysława Smółkę  (Polonia Rybnik) i Błażeja Śędłaka ( Czarni Bytom). W ćwierćfinale uległ zawodnikowi AZS AWF Warszawa Marcinowi Gmurkowi  ( ubiegłoroczny Mistrz Europy juniorów młodszych). W repasażach nie sprostał zawodnikowi AZS PWSZ Jutrzenka Płock-Patrykowi  Ciechomskiemu i ostatecznie został sklasyfikowany na  dziewiątym miejscu.

W wadze 60 kg Jakub Płocheć (Truso) wygrał w I rundzie z Maciejem Pogodzińskim  (Start Radom), następnie z Dawidem Kuwaczką (Polonia Rybnik), potem przegrał z Przemysławem Birke (AZS AWF Warszawa), a w repasażach uległ Filipowi Stępakowi (Grot Kraków).

Kamil Piórkowski (Tomita) w wadze 73 kg  zwyciężył Dawida Stanka (Błękitni Tarnów) i przegrał z Szymonem Pękalą (Sokół Pisarzowice).

Oskar Goliński (Truso) w kategorii 100 kg poniósł porażkę w pierwszym pojedynku z Michałem Połomką (Olimp Nowa Sól) i odpadł z rywalizacji.