Puchar Polski juniorów w Mławie – Tylko Adrian Łoś na podium

W Mławie odbył się pierwszy w nowym sezonie po wakacjach turniej o Puchar Polski juniorów w judo. Oczywiście zjawiła się cała czołówka tej grupie wiekowej, także kilku zawodników z Warmii i Mazur. Jedyny medal – brązowy zdobył w najcięższej kategorii Adrian Łoś z Tomity Elbląg, Na siódmych pozycjach uplasowali się: Piotr Kokoszka (Tomita Elbląg) w wadze 90 kg i Kacper Witkowski (Gwardia Olsztyn) w kategorii 100 kg.

W najcięższej wadze zgłosiło się ośmiu zawodników, którzy walczyli w grupach. Adrian Łoś odniósł dwa zwycięstwa nad: Kacprem Kazimierowiczem (Juvenia Wrocław) i Przemysławem Kałużnym (Junior Lipno). Przegrał natomiast z Tomaszem Tałachem (Wybrzeże Gdańsk), późniejszym triumfatorem turnieju.
Adrian zajmując drugie miejsce awansował do półfinału, gdzie niestety poniósł porażkę z Arturem Pujszo (AZS UKW Bydgoszcz) i został sklasyfikowany na trzeciej pozycji.

Kacper Witkowski w I rundzie uległ Kajetanowi Pintalowi (Wisła Kraków) i szansy musiał szukać repasażach. Tam najpierw pokonał Michała Połomka (Olimp Nowa Sól), później jednak przegrał z Patrykiem Brońcem (AZS AWF Warszawa). Opadł z rywalizacji zajmując siódmą lokatę.

Piotr Kokoszka rozpoczął turniej od zwycięstwa nad Danielem Moskalem (Kodokan Toruń), ale w następnej rundzie uległ Maciejowi Tworzydło (MOSiR Bochnia), co zepchnęło go do repasaży. W tej fazie najpierw zwyciężył Grzegorza Zimeckiego (AZS UW Warszawa), po czym przegrał z Piotrem Żeleńskim-Olczakiem (Gwardia Łódź) zajmując siódma pozycję.
Rewelacji więc nie było, ale brąz też ma swoja wartość.

W niedzielę walczą juniorki. Na listach startowych nie ma ani jednej zawodniczki Warmii i Mazur. To bardzo niepokojące…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x