Puchar Polski młodzików – Patrycja, Kacper i Michał

W Kórniku kolo Poznania zakończył się Puchar Polski młodzików w judo. W imprezie dość licznie reprezentowany by region warmińsko-mazurski. Nasi zawodnicy rekrutują się z takich klubów jak: Tomita, Truso i Olimpia Elbląg, Gwardia Olsztyn oraz Zatoka Braniewo. W zakończonej rywalizacji dziewcząt najlepiej spisała się Patrycja Czerepko z Braniewa, która  w kategorii 52 kg, która wygrała cztery walki i zajęła pierwsze miejsce. Wsród chłopców srebrne medale wywalczyli: Kacper Wilk (Olimpia Elbląg)-55 kg iMichał Dudek (Tomita Elbląg)-plus 81 kg.

 

 Patrycja pokonała kolejno: Agnieszkę Witasie (Hejnał Kęty), Justynę Reczkowską (Pałac Młodzieży Tarnów), Paulinę Przyczynę (Kontra Mińsk Maz.) i w finale Karinę Gliszczyńską (Juvenia Wrocław)

W tej samej wadze Sylwia Puszcz z Truso Elbląg zajęła siódme miejsce. Elblążanka zaczęła turniej od porażki z Pauliną Przyczyną (Kontra Mińsk Maz.), a w repesażach pokonała Andżelikę Soliwodę (Judo Kano Płock) i przegrała z Justyną Reczkowską (Pałac Młodzieży Tarnów)

W kategorii 44 kg Aleksandra Mazur  (Tomita Elbląg)została sklasyfikowana na piątej pozycji, Stoczyła trzy pojedynki. W pierwszym uległa Klaudii Cygan (Samuraj Koszalin), a następnie w repesażach zwyciężyła Agatę Dańczak (Gwardia Koszalin) i przegrała z Patrycją Szary (AZS ZŚ Poznań).

W wadze 48 kg Aleksandra Kołtunowska stoczyła tylko dwie walki i w obu poniosła porażki z Aleksandra Gadomską (Gwardia Koszalin) i Katarzyna Bardłowską (Judo Świdnica).

W kategorii 63 kg piąta lokatę zajęła Angelika Wojciechowska (Tomita Elbląg). Najpierw przegrała z Wiolettą Wawer (Siódemka Sochaczew), następnie wygrała  z Dominika Giezą (AZS Gliwice) i uległa Magdalenie Ciepał (Judo Wolbrom)

W rywalizacji młodzików reprezentanci regionu warmińsko-mazurskiego zdobyli dwa srebrne medale, oba wywalczyli zawodnicy Elbląga: Kacper Wilk z Olimpii w wasze do 55 kg (startowało 37 zawodników) i Michał Dudek z Tomity w kategorii plus 81 kg.

 Kacper Wilk stoczył pięć walk w tym cztery zwycięskie. Pokonał kolejno: Szymona Stożka (Wisła Kraków), Sebastiana Marcinkiewicza (Juvenia Wrocław), Jana Kołtunowicza (Judo Sensei Płock) i Tomasza Aksamita (Pałac Młodzieży Tarnów). Przegrał dopiero w finale z Ksawerym Morką (UKS Ryś Warszawa).

W tej samej kategorii startował też Artur Stemporzecki (Tomita Elbląg), który przegrał z Miłoszem Boroniem (Wisła Kraków i odpadł z turnieju.

W najcięższej wadze Michał Dudek (Tomita) w drodze do finały zwyciężył Wojciecha Rzeźnickiego (KKS Drako Warszawa), Łukasza Masłowskiego (Kokodan Toruń) i Bartosza Szarana (Pałac Młodzieży Łódź). W walce o złoto przegrał z Ryszardem Kubicą (Dąb Dębowiec).

W tej samej kategorii siódme miejsce zajął Beniamin Maliński (Gwardia Olsztyn), który najpierw poniósł porażkę z Tomaszem Biernatem (Busido Morus Szczecin), a w repasażach pokonał Wojciecha Derleta (Gwardia Koszalin) i przegrał z Mariuszem Kowalskim (AZS UW Warszawa).

W wadze 60 kg wysoką piątą pozycje wywalczył Kacper Tonga (Truso Elbląg). W pierwszej fazie turnieju wygrał dwa pojedynki z Dominkiem Jandą (Walter Rzeszów) i Mateuszem Liczkowskim (Judo (Judo Sensi Płock). W trzeciej rundzie przegrał z Krystianem Biedrzyńskim (AKS Strzegom). W repasażach pokonał Daniela Feliszka (Juvenia Wrocław), Mateusza Ślewę (Gwardia Łódź) i w spotkaniu o brąz uległ Sebastianowi Tylkowi (Jordan Kraków)

W kategorii 46 kg siódmy był Paweł Dryka (Truso Elbląg) z bilansem (3-2). Najpierw odniósł dwa zwycięstwa nad: Dawidem Pankowskim (Judo Kano Płock) i Jackiem Krupińskim (Politechnika Białostocka). W trzeciej walce przegrał z Arturem Babińskim (Wybrzeże Gdańsk) i spadł d repasaży. Tu pokonał Emiliana Rejmana (Walter Rzeszów) i uległ Aleksandrowi Buchalskiemu (UKS Ryś Warszawa).

Na siódmym miejscu w wadze 66 kg uplasował się Patryk Biel (Truso Elbląg). W pierwszym pojedynku wygrał z Bartoszem Wardyszem (AZS AWF Gdańsk), ale w następnej uległ Michałowi Winiarskiemu (Gimnazjum Suchy Las). W repasażach pokonał Pawła Kura (Gryf Słupsk) i przegrał z Jakubem Szumilasem (Grot Kraków).

W tej samej kategorii walczył Bartosz Bandurski (Tomita Elbląg), który po zwycięstwie nad Michałem Szczepańskim (Ostrovia Ostrów Świętkokrzycki) przegrał z Jakubem Szumilasem (Grot Kraków) i odpadł z rywalizacji.

Również siódmą pozycję w wadze 73 kg wywalczył Bartosz Cebula (Olimpia Elbląg). Rozpoczął od porażki z Kamilem Witalcem (Walter Rzeszów), ale wystąpił w repasażach, gdzie zwyciężył Szymona Amatowskiego (Conrad Gdańsk) i przegrał z Boguszem Sucheckim (Wojownik Skierniewice).

Kacper Dutkiewicz (Olimpia Elbląg) w tej samej wadze  poniósł dwie porażki z Mateuszem Woźniakiem (Ippon Jarocin) i Wojciechem Kochanowiczem (Kokodan Toruń), kończąc udział w turnieju na drugiej rundzie.

W wadze 42 kg Rafał Tuchewicz (Gwardia Olsztyn) pokonał Krzysztofa Starzyka Judo Wolbrom) praz Michała Wiewiórkę (Judo Sensei Płock). Przegrał jednak z Maciejem Puszczyńskim (Start Radom) a w repasażach z Szymonem Nowakiem (Wisła Kraków) i znalazł się poza turniejem.

Kamil Świniarski też z olsztyńskiej Gwardii stoczył tylko jedna walkę, w której uległ Norbertowi Majcherowi (Walter Rzeszów)

W najlżejszej kategorii 38 kg reprezentował nas Piotr Krajewski (Gwardia Olsztyn). Pożegnał się z turniejem po przegranej walce z Tomaszem Jankowiakiem (Akademia Judo Poznań).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x