Puchar Polski seniorów – Paweł Urban trzeci w Skierniewicach

Niewielu mamy judoków na Warmii i Mazurach, którzy regularnie startują w krajowych imprezach seniorskich  najwyższej rangi. Dlatego warto odnotować bardzo dobry występ w Pucharze Polski w Skierniewicach reprezentanta Żaka Ełk Pawła Urbana w kategorii do 81 kg, który zajął w turnieju trzecie miejsce.

Ełczanin stoczył pięć walk, z których cztery rozstrzygnął na swoją korzyść. W pierwszej fazie turnieju pokonał kolejno: Tomasza Kwiatkowskiego (Czarni Bytom), Macieja Tworzydło (AZS Opole) i Mikołaja Trześniewskiego (Gwardia Warszawa).

W pojedynku o finał przegrał niestety z Marcinem Partyką (Czarni Bytom) i musiał stoczyć pojedynek o brąz z Kamilem Kozłowskim – zawodnikiem AZS AWFiS Gdańsk, a wychowankiem olsztyńskiej Gwardii. Judoka Żaka okazał się lepszy i tym samym zajął trzecią lokatę w mocno obsadzonej kategorii do 81 kg.

W tej samem wadze startował Krzysztof Sosnowski (Żak Ełk), ale walczył bez powodzenia. Najpierw przegrał z Jakubem Kubieńcem (Czarni Bytom), a następnie w repasażach z Pawłem Krajewskim (Gwardia Opole).

Rywalizację w kategorii 81 kg wygrał Łukasz Błach (AZS AWF Wrocław) przed Marcinem Partyką (Czarni Bytom) oraz Jakubem Kubieńcem (Czarni Bytom) i Pawłem Urbanem (Żak Ełk).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x