Puchar Polski w ju-jitsu Katowice 2014 – Jacek Szewczak dał przyklad

W Katowicach odbył się Puchar Polski w ju-jitsu, w którym startowała czwórka studentów WSPol. Szczytno kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” wraz ze swoim opiekunem wykładowcą Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW kom. Jackiem Szewczakiem, który dał dobry przykład swym podopiecznym zdobywając trzy złote medale.

W pierwszym dniu odbył się turniej Ne-waza (walki parterowej w kimonach). Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Stepniak – student II roku studiów II stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” wygrywając wagę do -94 kg. W wadze wyższej, czyli plus 94 kg bezkonkurencyjny był trener studentów kom. Jacek Szewczak.

Drugie miejsca zajęły studentki: Dagmara Kozłowska (II rok II stopień BW) – waga 49 kg i Karolina Dzięgielewska (I rok II stopień BW) – waga 66 kg i waga open.

Trzeco byłb Adam Gawęcki (I rok II stopień BW) waga – 94 kg.

W drugim dniu w ramach tej samej imprezy odbył się turniej jujitsu Fighting, czyli walka na zasadach semikontaktu.

Przykład jak zwyciężać swoim podopiecznym dał trener Jacek Szewczak wygrywając pięć walk przed czasem — zwyciężył dwie kategorie wagowe -94 kg i +94 kg.

Jako reprezentant Polski mam do wyboru start w wadze do 94 lub plusie postanowiłem wystartować w obydwóch i pokazać trenerowi kadry, że jestem w dobrej formie nawet tocząc pojedynki jeden po drugim bez przerwy – komentował Szewczak.

Męską wagę open (kategoria otwarta) zwyciężył Wojtek Stepniak, który w swojej kategorii

-94 kg uplasował się na miejscu trzecim, damską kategorię open zwyciężyła Karolina Dzięgielewska, która nie ma sobie równych również w swojej kategorii -66 kg. Na miejscach trzecich uplasowali się: Adam Gawęcki +94 kg i Dagmara Kozłowska – 55 kg

W pierwszym dniu drużyna studentów WSPol zajęła drugie miejsce, a w niedzielę już zdeklasowała swoich rywali zajmując pierwsze miejsce.

Źródło WSPol. Szczytno

{AdmirorGallery}ju70{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

ju juitsu Szczytno wspol szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x