Puchar Świata seniorów Warszawa 2015 (FOTO) – Maciej Sarnacki ze złotem i…łzami w oczach

Maciej Sarnacki z olsztyńskiej Gwardii wygrał kategorię + 100 kg w turnieju o Puchar Świata seniorów w judo. Ze łzami w oczach wysłuchał  w hali Torwaru Mazurka Dąbrowskiego, podobnie jak wspierajaca go grupa fanów z Olsztyna. To pierwszy triumf Maćka w imprezie tej rangi. Ma to ogromne znaczenie, nie tylko ze względu na ranking, stanowiący kwalifikację olimpijską, ale coraz większe poczucie pewności siebie. Krystalizuje się  start w Rio de Janeiro i to w roli kanadydata do czołowych miejsc.

 W wadze 90 kg startował inny olsztynian Kamil Kozłowski. W I rundzie zmierzył się z Ukraińcem Vadymem Synyavskim, ale ten  okazał się zaporą nie do przejścia. Olsztynianin przegral przez ippon i odpał z rywalizacji.

Maciej Sarnacki w kat. +100 kg pierwszą rundę miał wolną w drugiej spotkał się  Arturem Khaptsevem (Rosja), którego pokonał przed czasem. W  finale grupy zmierzył się z silnym Mongołem. I tę walkę też wygrał przez ippon.

Najtrudniejsza okazała się potyczka półfinałowa z Turkiem Yazici. Olsztynian pokonał do dwa razy i być może nie docenił przeciwnika, który okazał bardzo goźny. W pierwszej fazie walki wykorzystał chwile nieuwagi Maćka i zdobył wazari, a potem starał się blokować poczynania olsztynianina. Był pasywny i zaczęły się sypać kary. Mając już na koncie trzy ostrzeżenia zaryzykował, a Sarnacki tylko na to czekał. Efektownym rzutem zdobył ippon i awansował do finału.

Nie da się ukryć, że ten pojedynek kosztował  naszego zawodnika duzo sił i nerwów, więc taktyka na finał była prosta. Zaatakować na początku, a potem bronić przewagi. Koerańczyk King Sung Min należy do ścisłej czołówki światowej, a jednak Maciej wyczuł właściwy moment. Wykorzystał zawahanie się rywala.  Już w 1 minucie mały podcięciem zewnętrznym zdobył ippon i został zwycięzćą wielkiego turnieju światowego.

Radość w naszym obozie była ogromna. Maciej Sarnacki był jedynym Polakiem, który zdobył w stolicy złoto, jednocześnie w pełni potwierdził swoje aspiracje. To ważne w kontekście dalszej drogi do Igrzysk Olimpijskich.

Przydało się wsparcie kibiców, obecność psychologa Dariusza Nowickiego. Pod względem mentalnym Maciek był przygotowany doskonale, mógł w pełni wykorzystać swą siłę i umiejętności. Gratulacje przyjmował też Wojciech Sarnacki ojciec i trener w jednej osobie. Była to jedna z najszczęśliwych niedziel.

{AdmirorGallery}sarnacki515{/AdmirorGallery}

Wyniki

Kategoria 90 kg

Kamil Kozłowski (Polska, Gwardia Olsztyn)

I runda

– Vadym Synyavsky (Ukraina) – porażka ippon

Kategoria +100 kg

Maciej Sarnacki (Polska, Gwardia Olsztyn)

I runda

– wolny los

II runda

Artur Khaptsev (Rosja) zwycięstwo przez ippon

finał grupy

– Duulenbayar Ulziibayar (Mongolia) zwycięstwo przez ippon

Półfinał turnieju

– Feyyaz Yazici (Turcja) zwycięstwo przez ippon

Finał turnieju

– King Sung Min (Korea) zwycięstwo przez ippon

{AdmirorGallery}sarnacki512{/AdmirorGallery}

Fot. Stanisław Antczak

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Gwardia Olsztyn Judo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x