Puchar Świata Warszawa 2012 – Wspaniale! Srebro Uli Sadkowskiej

Kolejny weekend i kolejny start Urszuli Sadkowskiej. Zawodniczka UKSJ Ippon Olsztyn walczy o prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, a do tego potrzeba punktów rankingowych. Olsztynianka mieści się w czołowej „14”, ale jej pozycja nie jest mocna, dlatego startuje, gdzie tylko można by podreperować dorobek. Tym razem Puchar Świata odbywał się w Polsce. Losowanie było nieciekawe, ale Sadkowska walczyła wyśmienicie. Wygrała bardzo trudną grupę odnosząc trzy kolejne zwycięstwa. Wygrana z Koreanką Kim to prawdziwa sensacja! Po zwycięstwie nad Francuzką Ula awansowała do wielkiego finału. Tu nie sprostała Kubance Ortiz, ale sam udział w rozgrywce jest ogromnym osiągnięciem.

 

Puchar Świata Warszawa

Waga +78kg

I runda

SADKOWSKA, Urszula (Polska, UKSJ Nippon Olsztyn) –  CHIKHROUHOU, Nihel (Tunezja) – zwycięstwo

II runda

SADKOWSKA, Urszula (Polska, UKSJ Nippon Olsztyn) – KONITZ, Franziska (Niemcy)  zwycięstwo

finał grupy

SADKOWSKA, Urszula (Polska UKSJ Ippon Olsztyn) – KIM, Na Young (Korea) – zwycięstwo

PO walce z Koreanka rozmawialismy z trenerem Urszuli Sadkowskiej – Aleksandrem Wolskim.

– Ula przystąpiła do walk niezwykle zmotywowana i skoncentrowana – stwierdził szkoleniowiec. Już wygrana z Niemką była dużym sukcesem, bo to bardzo groźna i niewygodna rywalka. Na Koreankę przygotowaliśmy specjalny plan taktyczny. Chodziło o to by Ula realizowała założenia, by nie poniosły ją nerwy. Wszystko sie udało. Półfinał to dużo, ale walczymy dalej. Teraz na drodze stoi Francuzka, mało znana, ale przed polska publicznościa chcemy osiągnąć jak najwięcej.

Półfinał turnieju

SADKOWSKA, Urszula (Polska UKSJ Ippon Olsztyn) –  ANDEOL, Emilie (Francja) zwycięstwo

Finał

SADKOWSKA Urszula (Polska, UKSJ Nippon Olsztyn) – ORTIZ BOCOURT Idalis (Kuba) – porażka

{gallery}nto26{/gallery}

Fot. nto.pl

Kolejność

1. ORTIZ BOUCURT, Idalis (Kuba)

2. SADKOWSKA, Ursula (Polska UKSJ Nippon Olsztyn)

3. ANDEOL, Emilie (Francja)

3. KIM, Na Young (Korea)

5. ISSANOVA, Gulzhan (Kazachstan)

5. MATHE, Ketty (Francja)

7. KIM, Ji-Youn (Korea)

7. MOJICA, Melissa, (Puerto Rico)

Po zakończeniu turnieju jeszcze raz rozmawialismy z trenerem Aleksandrem Wolskim, który oczywiście cieszył sie z sukcesu Uli, ale nie mógł przejśc do porządu dziennego nad sytuacja jaka miała miejsce przed walką finałową. Otóż prezes Polskiego Związku Judo odsunął klubowego trenera Urszuli Sadkowskiej od prowadzenia jej w pojedynku z Kubanką i powierzył tę rolę slekcjonerowi kadry. Było to ogromne zaskoczenie, także dla zawodniczki. Przecież w turnieju szło jej tak dobrze, a fo swojego klubowego szkoleniowca ma największe zaufanie. Była zdezorientowana i z całą pewnością co innego zaprzątało jej głowę niż skupienie się nad arcyważnym pojedynkiem. Oczywiście porażki nie tłumaczymy tymi okolicznościami, bo Ortiz to doskonała judoczka, ale decyzja prezesa jest nie do przyjęcia.

Warto dodać, że Urszula Sadkowska jest jedyną polską medalistką w tegorocznym turnieju. Na próżno też szukać innych Polek w czołówce. I raczej to powinno sklonić prezesa do myślenia, a nie preparowanie niezdrowych emocji.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x