Sadkowska i Sarnacki mistrzami Polski – Pozostaje satysfakcja…

Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski seniorów w judo. Na matach w Koszalinie w piątek dominowali zawodnicy, którzy wychowali się w Olsztynie, tu nauczyli się walczyć, teraz jednak zdobywają laury startując w barwach innych klubów. Złote medale odebrali: Urszula Sadkowska (Gwardia Opole) w wadze powyżej 78 kg i Maciej Sarnacki (AZS AWF Warszawa) w kategorii plus 100 kg. Brąz wywalczyła bardzo utalentowana Joanna Jaworska w najcięższej wadze, która niedawno reprezentowała Truso Elbląg, a teraz walczy dla AZS AWF Gdańsk.W sobotę 7 miejsce w kategorii 81 kg wywalczył Paweł Urban (Żak Ełk)

Urszula Sadkowska wiele nauczyła się trenując w UKS Rekord Olsztyn, teraz zbiera tego plony. W Koszalinie wygrała wszystkie walki, na najpierw w grupie Kamilą Wasek (Juvenia Wrocław), Joanną Jaworską (AZS AWF Gdańsk) i Anną Oziero (Samuraj Koszalin), następnie w półfinale z Moniką Bank (Gwardia Ople) i w finale z Karoliną Lampkowską (Czarni Bytom).
Joanna Jaworska wygrała dwa spotkania grupowe: z Kamilą Wasek i Anną Oziero, w półfinale przegrała z Karoliną Lampkowską.
Maciej Sarnacki – wychowanek olsztyńskiej Gwardii odniósł trzy zwycięstwa nad: Tomaszem Tałachem (Wybrzeże Gdańsk), Piotrem Deką (Gwardia Łódź) i Januszem Wojnarowiczem (Czarni Bytom).
Jedynym zawodnikiem naszego regionu, który w piątek wystąpił w MP był Tomasz Gadaj (Truso Elbląg) w wadze do 90 kg. Od razu trafił na reprezentanta kraju Roberta Krawczyka, z którym oczywiście przegrał, a następnie poniósł porażkę w repasażach z Pawłem Płońskim.
Myślę, że pozostałym naszym reprezentantom też trudno będzie walczyć o czołowe miejsca, a wystąpią jeszcze:

– 60 kg: Dariusz Chełmiński (Żak Ełk)
– 73 kg: Dawid Węgrzynowicz (Żak Ełk)
– 81 kg: Paweł Urban ( Żak Ełk)

W wadze 81 kg zgłoszony jest wychowanek Gwardii Olsztyn Kamil Kozłowski (AZS AWF Gdańsk) i on może zamieszać w czołówce.

W sobotę w drugim dniu MP seniorów w judo najlepiej z reprezentantów Warmii i Mazur spisał się Paweł Urban z Żaka Ełk, zajmując siódme miejsce w kategorii do 81 kg. Ełczanin w pierwszej rundzie pokonał wychowanka Gwardii Olsztyn Kamila Kozłowskiego (obecnie AZS AWFiS Gdańsk), a następnie przegrał z Łukaszem Błachem (AZS AWF Wrocław). W repasażach zwyciężył Romana Błońskiego (Gryf Słupsk), a z turnieju go wyeliminował Radosław Kuszczyński (AZS AWF Warszawa)
Pozostali nasi reprezentanci zakończyli udział w imprezie po jednej przegranej walce. Dawid Węgrzynowicz (Żak Ełk) w wadze 73 kg uległ Adamowi Bryszowi (Czarni Bytom),
W niedziele walczy Dariusz Chełmiński (Żak Ełk) w kategorii 60 kg.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x