Spotkanie Uli Sadkowskiej w SP 6 – Poznajemy wybitnych sportowców

Wielokrotna mistrzyni Polski w judo Urszula Sadkowska  spotkała się we wtorek z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 6 w Olsztynie. Opowiadała o swojej przygodzie ze sportem, o Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach Europy i świata, w których uczestniczyła, o heroicznych walkach na macie. Na zakończenie wpisała się do księgi pamiątkowej szkoły i wraz z młodzieżą pozowała do zdjęcia.

 Urszula Sadkowska jest mieszkanką Olsztyna i wychowanką Uczniowskiego Klubu Sportowego „Rekord” Przez wiele lat reprezentowała miasto i region w imprezach najwyższej rangi światowej. Ostatnie sezony spędziła jako zawodniczka w Gwardii Opole, gdzie zdobywała kolejne tytuły, ale nosi się z zamiarem powrotu do któregoś z klubów olsztyńskich. Oczywiście sportowiec tej klasy musi bez reszty poświęcić się swej dyscyplinie. Są prowadzone rozmowy z władzami regionu i miasta by zapewnić aktualnej dwukrotnej mistrzyni Polski warunki do dalszego rozwoju kariery.

 Spotkanie w SP 6 odbyło się z inspiracji Pani Hanny Baszyńskiej – dyrektora SP 6, która jest jednocześnie prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo „Nippon” Zainteresowanie młodzieży przeszło najśmielsze oczekiwania. Aula szkolna pękała w szwach.

Trener  Aleksander Wolski opowiedział uczniom o zasadach judo, przedstawił sportową karierę swojej zawodniczki, potem Urszula Sadkowska odpowiadała na pytania uczestników spotkania, Było ich bez liku, dotyczyły jej najważniejszych startów, także początków przygody z judo. Godzina lekcyjna minęła błyskawicznie, dla uczniów bezpośredni kontakt z wybitną zawodniczką z pewnością na długo pozostanie w pamięci

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x