Światowy Dzień Judo w „Promyczku” – Mistrzyni maty patrzyła i …podziwiała

Światowy Dzień Judo przypada wprawdzie na 20 października, ale ponieważ wypada on w niedzielę w Przedszkolu Niepublicznym „Promyczek” w Olsztynie obchodzono święto już w piątek. Najmłodsi adepci tej pięknej dyscypliny - przedszkolaki z tejże placówki zaprezentowali zestaw ćwiczeń, których nauczył ich trener UKS Nippon Aleksander Wolski – twórca sukcesów naszej najlepszej zawodniczki – dwukrotnej olimpijki Urszuli Sadkowskiej. Ula przed kilkoma dniami zdobyła w Luboniu dwa tytuły mistrzyni Polski, skorzystała z zaproszenia przedszkolaków i z uśmiechem przyglądała się ich poczynaniom na macie.

 

Atmosfera była bardzo sympatyczna. W uroczystości oprócz mistrzyni, która była gościem honorowym, uczestniczyła dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego Alicja Patalon oraz rodzice. Ci z zapartym tchem i aparatami fotograficznymi w rękach obserwowali układy swych pociech i starali uwiecznić najistotniejsze momenty. Za kilka lat będzie to wspaniała pamiątka. Tu warto podkreślić, że dzieci nie ograniczyły obchodów Światowego Dnia Judo do zaprezentowania swych możliwości na tatami. Wiele z nich wzięło udział w konkursie plastycznym i z niecierpliwością czekają na werdykt jury.

Wracając do pokazu. Aleksander Wolski zestawił bardzo interesujący układ ćwiczeń, które z jednej strony miały charakter zabawy, ale zawierały też podstawowe elementy walki i tzw. bezpiecznego upadku. Mamy nadzieje, że przynajmniej kilkoro z ćwiczącej grupy w przyszłości uprawiać będzie judo wyczynowo.

Promyczek jest jedną z dwóch placówek przedszkolnych w województwie warmińskim, która nawiązała współpracę z judokami i realizuje program dla najmłodszych (podobna grupa ćwiczy w Elblągu). Dzieci świetnie się bawią, od początku maja kontakt ze sportem, nie mówiąc już o walorach w rozwoju fizycznym. Tylko przyklasnąć takiej idei!

Na zakończenie spotkania Urszula Sadkowska zaprezentowała dzieciom swoje sportowe trofea, rozdała okolicznościowe naklejki, podpisała wiele autografów, a wspólne zdjęcia z mistrzynią z cała pewnością staną miłym wspomnieniem.

{AdmirorGallery}promyczek26{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x