„To my Gdańskie Lwy” Gdańsk 2014 – Pół tysiąca małych wojowników… to robi wrażenie

W gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbyła się w niedzielę (30 listopada) impreza pod nazwą "To my Gdańskie Lwy" - Turniej Mikołajkowy dzieci w judo i małym judo. Na starcie stanęło niemal 500 uczestników z około 30 klubów, w tym sekcje z Obwodu Kalinigradzkiego. Turniej przeogromny, ale dosyć sprawnie przeprowadzony. Wystąpiły też dzieci z woj. warmińsko-mazurskiego.

Gwardia Olsztyn

Olsztyńską Gwardię reprezentowały 2 zawodniczki i 7 zawodników. Dla części z nich był to pierwszy start w tak dużym turnieju, tym bardziej należą im się słowa uznania za odwagę. Część zawodników była licznie wspierana przez rodziców którzy także chcieli obejrzeć występy swoich dzieci, a to pomaga, szczególnie tym najmniejszym maluchom (6-7 latki). Najlepiej z naszej ekipy spisała się Gabrysia Czyżewska która zajęła I miejsce w kat. wag. 36 kg (U10). Wygrała trzy walki przed czasem i ani przez chwilę nie była zagrożona. Najdłużej trwała jej walka finałowa – około 30-40 sekund. Na uznanie zasługuje także Miłosz Chodań, który zajął II miejsce w kat. wag. 53 kg (U12) wygrywając dwie walki przed czasem oraz jedną przez waza-ari.

Nasi najmłodsi zawodnicy: Adam Mozol (2006), Mikołaj Chodań (2007) i Filip Karkotka (2007) zajęli miejsca odpowiednio: XII, IX, VII. Mimo to należą im się gratulacje dzielnej postawy, ponieważ rywalizacja w ich grupach była niezwykle zacięta. W tych kategoriach startowało najwięcej uczestników. Nie mniej jednak dało się zauważyć trochę mało zdecydowania w ich atakach i być może stąd wynikała ich minimalna przegrana. Ale należy także pamiętać że są to dzieci dopiero 7-8 letnie. Słowa uznania należą się także Joannie Grudzińskiej (III miejsce w kat. wag 63 kg U12) która debiutowała w zawodach judo i to od razu w takiej obsadzie.

{AdmirorGallery}gwardia641{/AdmirorGallery}

Bardzo późnym popołudniem swoją rywalizację rozpoczęli najstarsi zawodnicy (grupa U14). Reprezentanci Gwardii Olsztyn zdobyli trzy brązowe medale. Na podium stanęli:

Grzegorz Zdrada (kat. wag. 46 kg – 9 zawodników) – wygrał dwie walki i jedna przegrał

Jakub Draszkiewicz (42 kg – 9 zawodników)- wygrał dwie walki i jedną przegrał

Konrad Kopczyński (+81 kg – 4 zawodników wygrał jedną walkę a dwie przegrał, w tym poprzez kontuzję barku).

Ogólny dorobek reprezentacji Gwardii Olsztyn, biorąc pod uwagę silną obsadę turnieju, można uznać zazadowalający. Pełny bilans

1 złoty medal: Gabriela Czyżewska

1 srebrny medal: Miłosz Chodań

4 brązowe medale: – Joanna Grudzińska, Grzegorz Zdrada, Jaku Draszkiewicz, Konrad Kopczyński.

{AdmirorGallery}lwy411{/AdmirorGallery}

Olimpia Judo Elbląg

Świetnie spisały się nasze najmłodsze nadzieje Olimpii Judo Elbląg. Mimo wielkich emocji, które towarzyszyły zawodnikom i rodzicom, panował wyśmienity nastrój był znakomity