U. Sadkowska i M. Sarnacki w ME – Cząstka Olsztyna w Stambule

W przyszłym tygodniu w Stambule odbędą się Mistrzostwa Europy seniorów w judo. Polskę reprezentować będzie dwójka olsztynian: Urszula Sadkowska w wadze plus 78 kg i Maciej Sarnacki w kategorii 100 kg. Oboje wprawdzie reprezentują inne kluby, ale cały czas związani są z rodzinnym miastem często tu przyjeżdżają by odwiedzać rodziny i przyjaciół. Poza tym tu stawiali pierwsze kroki w swej ukochanej dyscyplinie.

 

 Urszula Sadkowska jest brązową medalistką poprzedniego turnieju mistrzowskiego i teraz też jest wymieniana w gronie faworytek. Maciej Sarnacki debiutuje w tak ważnej imprezie, ale jego atutem jest świetna technika i szybkość.

Do Stambułu wybiera się też kolejny olsztynianin  trener Aleksander Wolski, który przebywa  ze wspomnianą dwójką na grupowaniu w Cetniewie poprzedzającym Mistrzostwa Europy.

Sadkowska i Sarnacki wystąpią w przedświąteczną sobotę w turnieju indywidualnym, a w niedzielę w rywalizacji drużynowej, oboje bowiem zostali zgłoszeni do składu reprezentacji

Na zdjęciu olsztyńska trójka podczas zgrupowania w Cetniewie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x