U. Sadkowska piąta w Paryżu – Zadecydowała dyspozycja dnia

W Paryżu odbył się kolejny turniej Grand Prix judo. Ze względu na bardzo wysoką rangę i punktację zjawiła się cała czołówka światowa. W kategorii plus 78 kg kobiet wystartowała olsztynianka reprezentująca Gwardii Opole Urszula Sadkowska zajmując piąte miejsce. Stawka uczestniczek w najcięższej wagi była bardzo wyrównana. Ula była o krok od podium. W decydującym pojedynku miała większą liczbę kar i to zadecydowało o porażce.

 W pierwszej rundzie Sadkowska wygrała z Meksykanką Vanessą Zambotti, a w drodze po medal zatrzymała ją Kubanka Idalys Ortiz. Wszystkie zawodniczki znają się doskonale, prezentują podobna klasę, o sukcesie najczęściej decyduje dyspozycja dnia.

 W przyszłym tygodniu olsztynianka wystartuje w turnieju o Grand Prix Niemiec w Dusseldorfie, a potem rozpocznie przygotowania do kwietniowych Mistrzostw Europy. W Olsztyńskiej Szkole Wyższej przejdzie dokładne badania wydolnościowe.

 

Grand Prix Francji waga +78 kg

 1.TACHIMOTO, Megumi ( Japonia)

2.POLAVDER, Lucija (Słowenia)

3 LIU, Huanyuan (Chiny)

3 ORTIZ, Idalys (Kuba)

5 KOCATURK, Gulsah (Turcja)

5 KIM, Na-Young (Korea)

5 IVASHCHENKO, Elena (Rosja)

5 SADKOWSKA, Urszula (Polska)

 

Uwaga sędziowie judo!

 

W najbliższa sobotę (12 lutego) o godz. 11 w Gimnazjum nr 8 w Olsztynie (ul Turowskiego) odbędzie się kursokonferencja dla sędziów judo. Poprowadzi ją sędzia klasy międzynarodowej Jan Rutkowski z Warszawy. Przepisy, regulaminy, interpretacje poszczególnych akcji w walce  ulegają zmianom, warto się więc zapoznać z najnowszymi tendencjami. Zapraszamy!

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x