Ula i Maciek w PŚ – Sadkowska w strefie 7-8, Sarnacki uległ Japończykowi

Bardzo pracowicie spędzają ostatnie tygodnie nasi najlepsi judocy: Urszula Sadkowska i Maciej Sarnacki. Zawodniczka UKSJ Nippon cały czas walczy o jak najwyższe miejsce w rankingu by znaleźć się na liście uczestniczek Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Plany gwardzisty wybiegają bardziej w przyszłość. To niezwykle perspektywiczny judoka, który jest nadzieją na następny turniej olimpijski, ale już teraz rywalizuje z najlepszymi. Ula Sadkowska startowała w niedzielę w Budapeszcie i zajęła miejsce 7-8, Maciej Sarnacki występuje  w austriackim Oberwart. Oba turnieje są zaliczane do Pucharu Świata.

{gallery}pa12{/gallery}

For. olsztyn 24. com.

BUDAPESZT – Word Cup

Urszula Sadkowska zgodnie z oczekiwania łatwo poradziła sobie z mało znana Węgierką. W finale grupy jej rywalką będzie znakomita Chinka, jedna z najwyżej klasyfikowanych na świecie zawodniczek. Jak można było się spodziewać olsztynianka przegrała z Qin Qian, ale wystartuje w repasażach. Tu zmierzyła się z Francuzka Ketty Mathe i przegrała, zajmując w turnieju miejsce 7-8. Może zapisać 60 punktów do rankingu.

SADKOWSKA, Urszula (Polska, UKSJ Nippon Olsztyn)