Ula Sadkowska na ostatniej prostej – Ciężka praca pod Giewontem

Urszula Sadkowska jest jedną z czworga olimpijczyków, którzy będą reprezentować Warmię i Mazury z Igrzyskach w Londynie. Judoczka UKS Nippon Olsztyn przebywa na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie szlifuje formę przed najważniejszym startem ostatnich lat. Po raz drugi wystąpi w turnieju olimpijskim. Przed czterema laty zjadła ja trema, teraz bogatsza o doświadczenia ma zamiar powalczyć o miejsce w czołówce, może o medal. Rywalizacja w kategorii +78 kg odbędzie się 3 sierpnia, ale tydzień wcześniej czeka nas równie ważna ceremonia – losowanie od którego bardzo wiele zależy.

 

– Już o tym myślimy – mówi trener Aleksander Wolski. Znamy wprawdzie wszystkie uczestniczki turnieju, ale cały czas pogłębiamy wiadomości o nich, to jaki swoisty bank informacji. Jak będziemy znali wyniki losowania zawęzimy grono potencjalnych przeciwniczek i bardzo dokładnie poznamy ich atuty i słabsze strony. Nie można zaniedbać niczego. To jednak przygotowanie teoretyczne. Bez właściwego przygotowania fizycznego nic nie zdziałamy, dlatego bardzo skrupulatnie realizujemy plan treningowy. Musieliśmy wprowadzić pewne poprawki, bowiem Ula odczuwa bóle pleców po zgrupowaniu na Białorusi. Jest to wprawdzie niegroźne, ale bardzo bolesne.

W Zakopanem jesteśmy do soboty (14 lipca), potem na dwa dni wpadniemy do Olsztyna, a we wtorek (17 lipca) wybieramy się na kolejny obóz do Spały, który bezpośrednio poprzedzi wylot do Londynu, a ten nastąpi 31 lipca. Będziemy już znali drabinkę turnieju. W rywalizacji uczestniczyć będzie około 20 zawodniczek. Pierwsza ósemka zostanie rozstawiona, by nie wpadła na siebie w dwóch początkowych rundach. W tym gronie zabraknie wprawdzie olsztynianki, ale zawodniczki z miejsc od szóstego do ósmego w rankingu są słabsze od Uli. Może uda się na nie trafić, ale jesteśmy przygotowani na wszystko i nawet niepomyślne losowanie nas nie zniechęci.

Pracujemy ciężko, myślimy o kibicach i sympatykach. Pozdrawiamy Olsztyn, nie chcemy zawieść naszych mieszkańców.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x