Uniwersjada Kazań 2013 – Pechowa kontuzja Maćka Sarnackiego, a droga na podium była otwarta

W środę (10 lipca) w Kazaniu podczas turnieju judo mężczyzn Uniwersjady 2013 rywalizowano w kategorii open. Wystartował w niej oczywiście Maciej Sarnacki (AWF Warszawa, Gwardia Olsztyn) – brązowy medalista wagi +100 kg. Mimo dużej szansy na drugi krążek Maciej musiał się wycofać z powodu kontuzji po zwycięskiej walce z Rosjaninem Nazhumudinovem.

 

– Prawdziwy pech – powiedział ojciec i trener zawodnika – Wojciech Sarnacki. Zwycięstwo nad Rosjaninem otwierało drogę na podium. Dopiero w półfinale Maciej spotkałby się s Koreańczykiem, z którym w dzisiejszej dyspozycji tez mógłby wygrać. Czuł się znacznie lepiej niż podczas walk w swojej kategorii. Wówczas wyszedł na matę nazajutrz po przyjeździe, nie zdążył się jeszcze pełni zaaklimatyzować. A mimo to sięgnął po brąz. W środę walczył z większą swobodą – po prostu to mógł być jego dzień. Z Rosjaninem zastosował znaną technikę ko-uchi-gari (wewnętrzne podcięcie) i choć wygrał przez ippon nabawił się kontuzji. Jest to prawdopodobnie naciągnięcie mięśnia dwugłowego. Jak groźny to uraz przekonamy się niebawem.

Na diagnozę czekamy z niepokojem, bowiem Maciej Sarnacki jest pewnym kandydatem do reprezentacji na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Brazylii. Jako jedyny z biało-czerwonych wypełnił minimum kwalifikacyjne.

Kategoria Open

Maciej Sarnacki (AWF W-wa. Gwardia Olsztyn)

I runda

– wolny los

II runda

– Maxim Nazhumudinov (Roska) – zwycięstwo 10:0 (ippon).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x