Urszula Sadkowska spotkała się z kibicami – Czy laurki przyniosą szczęście?

We wtorek (13.03.) gośćmi Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie byli: Urszula Sadkowska oraz jej trener Aleksander Wolski. Jedna z najlepszych judoczek na świecie jako pierwsza z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskała kwalifikacje olimpijskie i będzie latem reprezentować Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.  Urszula Sadkowska to wielokrotna Mistrzyni Polski, medalistka Mistrzostw Europy. Niedawno podczas zawodów Pucharu Świata, jakie odbyły się w Warszawie, zajęła II miejsce.  Na spotkanie z naszą mistrzynią do Muzeum Sportu przybyło sporo kibiców. Głównie była to młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie.

 

Jak powiedziała podczas spotkania Urszula Sadowska, obecnie najważniejszym celem w jej życiu są dwa starty –  na Mistrzostwach Europy oraz Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, na których chce wypaść jak najlepiej. Medal olimpijski to jej największe marzenie.

Najciekawszym fragmentem spotkania okazały pytania zadawane przez młodzież szkolną. Uczniowie byli ciekawi wszystkiego: czy zawodniczka ma w domu zwierzęta, czy gra w gry komputerowe, jak koncentruje się przed walką i zawodami. Zainteresowani byli też wagą i wzrostem zawodniczki, jakich rywalek boi się najbardziej lub jak wygląda jej grafik dnia. Nie sposób jest wymienić wszystkich zadanych pytań. Urszula Sadkowska cierpliwie i z uśmiechem  odpowiadała na nie.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja srebrnego medalu, który judoczka zdobyła w Warszawie.  Na zakończenie spotkania wszyscy kibice otrzymali autografy oraz pozowali z olimpijką do pamiątkowych zdjęć. Miłym akcentem było przekazanie przez uczniów  klasy IV a Szkoły Podstawowej nr 2 laurek z życzeniami sukcesów w Londynie. Nie brakowało w nich pragnień, by Urszula Sadkowska wróciła z igrzysk ze złotym krążkiem.

Muzeum Sportu otrzymało od zawodniczki pamiątkę w postaci białego pasa. Pas ten jest jej pierwszym, jaki uzyskała w swojej karierze. Jest dodatkiem do judoki, którą Urszula przekazała muzeum podczas inauguracji Klubu Olimpijczyka.

Spotkanie, które prowadził Roman Koziński zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Klub Olimpijczyka, który działa przy Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego.

{AdmirorGallery}ula13{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x