Urszula Sadkowska u Prezydenta – Zdrowia, formy i…szczęśliwego losowania

Urszula Sadkowska jest na razie jedynym sportowcem Olsztyna, który na pewno wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Trzymamy kciuki za następnych: Marka Rutkiewicza i Kacpra Kozłowskiego bo tylko ich kandydatury wchodzą jeszcze w rachubę. Judoczka UKS Nippon była w piątek (8 czerwca) przyjęta przez prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Wraz z trenerem Aleksandrem Wolskim opowiadali o trudnej drodze po olimpijski paszport, ciężkim życiu zawodnika, który cały swój czas poświęca na sport i satysfakcji, że jest się reprezentantem Polski, miasta i regionu w najważniejszej światowej imprezie.

 

Urszula Sadkowska po raz drugi wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich. Poprzednie w Pekinie nie były udane. Stres, trudny klimat, słowem trema nie pozwoliły walczyć na miarę swych możliwości. Bogatsza o doświadczenia następnych czterech lat olsztynianka ma zamiar w Londynie osiągnąć znacznie lepszy wynik – może medal. To wszystko zależy od wysokiej formy, nad którą teraz pracuje i…szczęśliwego losowania, bo jak sama przyznaje to połowa sukcesu.

Ostatnie miesiące w życiu Urszuli podporządkowane były wyłącznie startowi olimpijskiemu. Musiała nadrabiać stracony w ubiegłym roku dystans, kiedy Polski Związek Judo nie wysyłał jej na wysoko punktowane turnieje. Żeby zmieścić się w premiowanej „14” trzeba było walczyć co tydzień w Pucharze Świata, skrzętnie zbierać punkty. Udało się i od wielu tygodni Urszula Sadkowska może być się pełnoprawną olimpijką.

Najbliższe tygodnie będą teą bardzo pracowite. W niedzielę wyjazd na zgrupowanie na Białoruś, potem ostatni szlif w Zakopanem i wyjazd do Londynu, gdzie 3 sierpnia odbędzie się rywalizacja w kategorii plus 78 kg.

Prezydent Piotr Grzymowicz życzył zawodniczce i jej trenerowi przede wszystkim zdrowia, bo ono pozwoli osiągnąć wysoka formę i wspominanego już szczęścia w losowaniu. Przekazał zawodniczce i jej trenerowi okolicznościowe wydawnictwa sportowe, w zamian otrzymał klubową koszulkę i gadżety związane z najważniejszymi imprezami międzynarodowymi w judo.

{AdmirorGallery}pols8{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x