VII Memoriał Józefa Matrackiego Olsztyn 2014 – Tak zaczynali najwięksi mistrzowie…

W sobotę (31 maja)w hali widowiskowo – sportowej „Urania” odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Olsztyna młodzików i dzieci w judo - VII. Memoriał Józefa Matrackiego”. Łącznie startowało 137 osób z 14 klubów w trzech grupach wiekowych – młodzicy, dzieci starsze i dzieci młodsze. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna Pana Piotra Grzymowicza.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali synowie Józefa Matrackiego: Andrzej i Paweł.

Gwardia Olsztyn zorganizowała imprezę już po raz siódmy przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta . Część nagród ufundowali sponsorzy: bracia Matraccy i firma Termobud, za co organizatorzy bardzo dziękują w imieniu nagrodzonych.

W imprezie uczestniczyły kluby z Warmii i Mazur: Żak Ełk, Gwardia Szczytno, Katana Szczytno, Tomita Elbląg, Truso Elbląg, Zatoka Braniewo, Arrachion Olsztyn, Nippon Olsztyn oraz gospodarz – Gwardia Olsztyn, a także sekcje z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Jak co roku przyjechali także reprezentanci Szkoły Rezerw Olimpijskich z Grodna (Białoruś) oraz Szkoły Judo i Sambo z Kaliningradu.. W związku z tym że trenerzy przywieźli ze sobą także zawodników rocznika 2006 organizatorzy postanowili utworzyć dodatkową grupę właśnie dla najmłodszych adeptów judo.

Wyniki indywidualne:

Młodzicy (2000 – 2001):

38 kg

1. Vadim Dzugaev – Grodno

2. Gracjan Szleja – Truso Elbląg

3. Filip Abrusiewicz – Truso Elbląg

46 kg

1. Aleksandr Bogatyriev – Kaliningrad

2. Anton Sarokin – Grodno

3. Andriej Karabliov – Grodno

3. Jakub Jabłoński – Truso Elbląg

50 kg

1. Dmitry Zolatav – Grodno

2. Ilia Zwierzycki – Grodno

3. Aleksiej Kurilov – Kaliningrad

4. Siergiej Jasinski – Grodno

5. Łukasz Łoś – Tomita Elbląg

55 kg

1. Maksim Naumov – Kaliningrad

2. Mateusz Grabowski – Truso Elbląg

3. Edvard Savtski – Grodno

3. Konstantin Hatsuk – Grodno

60 kg

1. Mirosław Monder – UKJ Meiyo Warszawa

2. Kacper Wicha – UKJ Meiyo Warszawa

3. Bartosz Przybyłowicz – Gwardia Olsztyn

3. Ingatsi Yermakovich – Grodno

66 kg

1. Bartosz Kordek – Tomita Elbląg

2. Hubert Żbikowski – UKJ Meiyo Warszawa

81 kg

1. Piotr Popko – Tomita Elbląg

2. Konrad Kopczyński – Gwardia Olsztyn

+81 kg

1. Piotr Dondalski – Gwardia Olsztyn

2. Kacper Maroszek – Gwardia Szczytno

{AdmirorGallery}matracki58{/AdmirorGallery}

Dzieci (2002 – 2003):

30 kg

1. Kacper Hołowaty – Truso Elbląg

2. Damian Klaczor – TS Judo Kwidzyn

33 kg

1. Vladislav Yatsukiewicz – Grodno

2. Hubert Winiarski – Zatoka Braniewo

3. Maciej Dobrzyński – Filipów

3. Bartosz Rudziewicz Żak Ełk

36 kg

1. Dominik Marcinkowski – Conrad Gdańsk

2. Piotr Danieluk – Żak Ełk

3. Yaroslaw Padenka – Grodno

3. Rafał Kotlewski – Gwardia Olsztyn

39 kg

1. Jakub Draszkiewicz – Gwardia Olsztyn

2. Szymon Rokicki – Truso Elbląg

3. Mateusz Kos – Ryś Warszawa

4. Patryk Laskowski – Żak Ełk

5. Paweł Kosiński – Gwardia Szczytno

42 kg

1. Grzegorz Zdrada – Gwardia Olsztyn

2. Dawid Koniuk – Zatoka Braniewo

3. Łukasz Koronkiewicz – Żak Ełk

4. Tymon Gutowski – Żak Ełk

46 kg

1. Maciej Toczyłowski – Żak Ełk

2. Kamil Zapadka – Katana Szczytno

3. Kacper Baranowski – Żak Ełk

3. Miłosz Chodań – Gwardia Olsztyn

50 kg

1. Maxim Somav – Grodno

2. Olga Dąbrowska – Zatoka Braniewo

3. Jonasz Krzysztonek – Gwardia Szczytno

4. Artur Szulich – Gwardia Olsztyn

50 kg

1. Alieksiej Kulikov – Kaliningrad

2. Kacper Choroś – Tomita Elbląg

3. Radosław Kinicki – Nippon Olsztyn

+55 kg

1. Kacper Wojciechowski – Tomita Elbląg

2. Jakub Sypel – Gwardia Olsztyn

3. Michał Leszczuk – Grodno

4. Jakub Wajner – Gwardia Olsztyn (Iława)

Dzieci (2004 – 2005):

25 kg

1. Grzegorz Monder – UKJ Meiyo Warszawa

2. P. Gajcy – UKJ Meiyo Warszawa

3. Piotr Świerzbin – Filipów

4. Dominik Przybyła – Judo Kwidzyn

5. Jacek Fulara – Ryś Warszawa

28 kg

1. Filip Uchlik – Arrachion Olsztyn

2. Jakub Kolos – Gwardia Olsztyn

3. Adam Szulich – Gwardia Olsztyn

4. Patryk Kostyk – Żak Ełk

30 kg

1. Shateyblik Arsenyi – Kaliningrad

2. Tomasz Stolarczyk – Ryś Warszawa

3. Dawid Krajewski – Gwardia Olsztyn

3. Bartłomiej Kukliński – Gwardia Szczytno

5. Aleksander Fromberg – Ryś Warszawa

5. Bartosz Miloch – Judo Kwidzyn

32 kg

1. Stanisław Prąg – Ryś Warszawa

2. Maksymilian Rozpędek – Ryś Warszawa

3. Maciej Wośkowiak – Żak Ełk

3. Oskar Jarecki – Ryś Warszawa

34 kg

1. Gleb Kurilov – Kaliningrad

2. Jan Szymborski – Ryś Warszawa

3. Jakub Cieślak – Ryś Warszawa

3. Dawid Winiarski – Zatoka Braniewo

5. Grzegorz Matczyński – Gwardia Olsztyn

5. Oskar Jurski – Żak Ełk

38 kg

1. Jakub Kilesiński – Ryś Warszawa

2. Maksymilian Żabiński – Ryś Warszawa

3. Adam Kliś – Ryś Warszawa

3. Olgierd Zieliński – Ryś Warszawa

5. Dawid Rafałowski – Żak Ełk

5. Dawid Spychała – Arrachion

50 kg

1. Wiktor Dodajewski – Gwardia Szczytno

2. Artur Poghosyen – Żak Ełk

3. Amadeusz Rozmus – Żak Ełk

4. Michał Segień – Gwardia Olsztyn

60 kg

1. Wojciech Celiński – Ryś Warszawa

2. Paweł Gołaszewski – Nippon Olsztyn

3. Wojciech Lorent – Arrachion Olsztyn

4. Mateusz Salwin – Arrachion Olsztyn (poza konkursem, w swojej kat. wag. miał 1. miejsce))

Dzieci (2006):

21 kg

1. Tymoteusz Lic – Tomita Elbląg

2. Szymon Kadaj – Arrachion Olsztyn

3. Franciszek Janus – Filipów

4. Sandra Sojka – Filipów

27 kg

1. Marcel Lewandowski – Żak Ełk

2. Aleksander Miller – Filipów

3. Szymon Bugowski – Arrachion

3. Maksymilian Strauss – Gwardia Olsztyn

5. Tomasz Dyro – Arrachion Olsztyn

30 kg

1. Patryk Polech – TS Judo Kwidzyn

2. Marceli Gajewski – TS Judo Kwidzyn

3. Wiktor Kisielewski – Arrachion Olsztyn

3. Szymon Szuwarowski – TS Judo Kwidzyn

50 kg

1. Mateusz Salwin – Arrachion Olsztyn

Dziewczęta:

36 kg (2001)

1. Gabriela Czyżewska – Gwardia Olsztyn (PK)

2. Ula Szymanowska – Żak Ełk

37 kg (2003-2004)

1. Dominika Koniuk – Zatoka Braniewo

2. Gabriela Czyżewska – Gwardia Olsztyn

3. Julia Nawasielska – Gwardia Olsztyn (filia Iława)

3. Maja Gutowska – Żak Ełk

5. Katarzyna Żejmo – Gwardia Olsztyn

5. Natalia Hul – Nippon Olsztyn

42 kg

1. Zuzanna Kania – Katana Szczytno

2. Sara Radzanowska – Gwardia Olsztyn (filia Iława)

50 kg

1. Ola Dąbrowska – Zatoka Braniewo

2. Martyna Topka – Gwardia Olsztyn (filia Iława)

3. Ola Białoskurska – Nippon Olsztyn

55 kg

1. Agata Kosińska – Gwardia Szczytno

2. Anna Hanowska – Nippon Olsztyn

Nagrodzono także najlepszych zawodników w grupie dzieci:

1. Najlepszy zawodnik – Filip Uchlik – Arrachion Olsztyn

2. Najlepsza zawodniczka – Dominika Koniuk – Zatoka Braniewo

Klasyfikacja zespołowa w grupie młodzików:

1 m. – Szkoła Rezerw Olimpijskich – Grodno (14 pkt.)

2 m. – Szkoła Sambo i Judo – Kaliningrad (7 pkt.)

3 m. – UKJ Meiyo Warszawa (7 pkt.)

4. m – UKS Tomita Elbląg (6 pkt.)

4 m. – Towarzystwo Sportowe „Gwardia” – Olsztyn (6 pkt.)

4 m. – MKS Truso Elbląg (6 pkt.)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Ełk Judo Olsztyn Ostróda Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x