W Szczytnie o Puchar Rektora w ju-jitsu i grapplingu – Pod kierunkiem mistrza

W hali sportów walki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa WSPol o Puchar Komendanta Rektora w Brazylijskim Ju-jitsu i Grapplingu. W turnieju  wzięło udział około 30 osób: studentów i studentek WSPolu , zawodników Policyjnego Klubu Sportowego "Gwardia" oraz Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji "Katana". Według głównego sędziego i organizatora zawodów podkomisarza Jacka Szewczaka walki stały na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy demonstrowali ciekawe techniki kończące pojedynki.

Najlepszym zawodnikiem został Michał Lisicki, który wszystkie swoje walki kończył przed czasem, dużym zaskoczeniem było zwycięstwo Mariusza Wierzchołowskiego (to już emerytowany zawodnik Gwardii), który swoje treningi zakończył ok. 10 lat temu. Na wyróżnienie zasłużył również Mateusz Kowalski 18 latek zwycięzca kategorii 75kg, który trenuje dopiero od roku, a wygrał z zawodnikami dużo większym stażem. Najlepszą drużyną zawodów został drugi rok Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

{gallery}sze31{/gallery}

Po turnieju ju-jitsu odbyły się pierwszy raz w historii zawody w garpplingu (zasady takie same jak w ju-jitsu tylko zawodnicy walczą w spodenkach i koszulkach nie używając judog). Rywalizowano w dwóch kategoriach wagowych do 85 kg i powyżej 85 kg.

do 85 kg

1. Bartosz Szymkowiak 1 rok BW,

2. Michał Lisicki 2 rok BW,

3. Wojciech Stępniak 1 rok A,

Powyżej 85 kg

2. Damian Zyśk

W Szczytnie startowali też reprezentanci Gladiatora Ostrołęka, którzy wygrali punktację drużynową i zdobyli osiem medali. Nie uwzględniliśmy ich w wewnętrznych klasyfikacjach klubów szczycieńskich.