Warsaw Judo Open 2012 – Zatoka Braniewo błysnęła w stolicy, Tomita też

W jednym z najważniejszych europejskich turniejów judo, Warsaw Judo Open, zawodnicy Zatoki Braniewo zdobyli w sobotę (29 września) trzy medale !!! Dwa, z najcenniejszego kruszcu, stały się łupem Katarzyny Madajewskiej i Piotrka Wieczorkiewicza , brązowy medal powędrował do Wiktora Kumidora . Tak wielkiego sukcesu w "męskim" judo Braniewo nie odniosło od ładnych kilkunastu lat. Dwa medale zdobyli też judocy Tomity Elbląg: w U16 brązowy Aleksandra Mazur (48 kg) i w U19 srebrny Adrian Łoś (+100 kg) W pierwszym dniu rywalizowało 610 zawodników i zawodniczek z 22 krajów Europy.

W kat. U-19M (245 zawodników), w U-16W (122 zawodniczki) i w U-14M (243 zawodników). Sukcesy Piotrka i Wiktora sprawiły, że w chłopcach U-14, Zatoka zajęła drużynowo….. 5 miejsce na 81 startujących teamów, natomiast sukces Kasi przełożył się na 12 miejsce drużynowo, natomiast startujących klubów było jeszcze więcej. W pokonanym polu zostały kluby z Polski, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Belgii, Estonii, Finlandii itd