World Championship Open Tyumen 2011 – Krótka przygoda Maćka

W syberyjskim mieście Tyumen wyznaczono spotkanie najlepszych judoków świata kategorii open. Jedynym polskim reprezentantem w tej imprezie był Maciej Sarnacki z Gwardii Olsztyn, którego przygoda na rosyjskiej macie trwała jednak  bardzo krótko. Już w pierwszej walce pod koniec drugiej minuty przegrał z Kubańczykiem Yoandry Hernandezem. Regulamin turnieju jest bezwzględny. W repasażach startują tylko przegrali finaliści czterech grup.

 

Trzeba przyznać, że stawka uczestników mistrzostw świata jest znakomita. Wśród 27 zgłoszonych do rywalizacji zawodników jest kilku Rosjan, Japończyków, są duże indywidualności z innych krajów o ogromnym potencjale w tej dyscyplinie. Pokrzepiony srebrnym medalem na Uniwersjadzie Maciek w tym towarzystwie za faworyta nie uchodził. Na domiar złego losowanie okazało się fatalne. Kubańczyk Hernandez to wielka klasa i niestety potwierdziło się to na macie.

Oczywiście z niepowodzenia nie należy robić tragedii, gdyż Maciej Sarnacki jest młodym zawodnikiem, a w ciężkich kategoriach doświadczenie jest ogromnym atutem. Trzeba czekać na następną szansę.

I runda

Yoandry Hernandez (Kuba) – Maciej Sarnacki (Polska, Gwardia Olsztyn) ippon (1 min. 58 sek.)

{gallery}tumen30{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x