Wspaniałe walki Grzegorza i Piotra w Kaliningradzie – Trzeba wierzyć do ostatniej sekundy…

Grupa młodych judoków z Gwardii Olsztyn i Zatoki Braniewo ten weekend spędziła w Kaliningradzie, gdzie uczestniczyła w bardzo mocno obsadzonym turnieju międzynarodowym dzieci i młodzików. W imprezie startowało około 200 osób z 4 krajów: Polski, Niemiec, Białorusi, Rosji. Takie kontakty to skarb. Nie tylko fajna przygoda sportowa, ale przede wszystkim sprawdzenie swoich umiejętności Możemy być dumni. Judocy z Olsztyna i Braniewa należeli do czołowych postaci turnieju.

 

Relacja trenera Andrzeja Grudzińskiego

Informowaliśmy już w sobotę o pojedynkach, jakie stoczył olsztynianin Grzegorz Zdrada (39 kg) W eliminacjach trzy pojedynki rozstrzygnął przed czasem przez rzuty. W walce finałowej spotkał się z  zawodnikiem z Bałtijska.  Wykazał się w nim ogromną wolą walki. Bardzo wysoko przegrywając (przez wazari) wpadł w trzymanie i gdy wydawało się że jest już po herbacie udało mu się wyjść z opresji. Zachował zimną krew, wyczekał aż przeciwnik popełni jakiś błąd. I tak też się stało. Rosjanin ponownie zaatakował, a Grzegorz wykonał piękną kontrę i rzucił przeciwnika na plecy. Wielka radość bo nie często można podziwiać takie akcje.

Drugiego dnia walczyły dziewczęta i młodzicy. Mieliśmy w zespole tylko jedną amazonkę – siostrę Grzegorza – Monikę Zdradę (42 kg). Przez eliminacje także przeszła jak burza, wygrywając trzy walki w bardzo krótkim czasie. Finał zakończył się remisowo i o zwycięstwie decydował „złoty punkt”. Tym razem szczęście opuściło nas na chwilę i minimalnie wygrała Rosjanka. Drugie miejsce Moniki jest jednak bardzo dobrym osiągnięciem tej zdolnej i perspektywicznej zawodniczki.

Nasze województwo było reprezentowane przez 4 młodzików (3 z Gwardii Olsztyn oraz 1 z Zatoki Braniewo)

W najlżejszej kategorii wagowej (42 kg) walczył Filip Rzońca (Gwardia Olsztyn) który także błyskawicznie rozstrzygał walki eliminacyjne na swoją korzyść. Wszystkie wygrał przez rzuty. W taki sam sposób przegrał walkę finałową ,ale wrażenie pozostawił po sobie bardzo pozytywne.

W kategorii wagowej do 66 kg reprezentował nas Michał Karkotka (Gwardia Olsztyn). Walczył ze zmiennym szczęściem, ale ostatecznie uplasował się na 3 miejscu. W eliminacjach zdecydowanie wygrał pierwszą walkę, w której wypunktował przeciwnika na 3 yuko, 1 wazari i złapał na koniec w trzymanie. Ale kolejną potyczkę przegrał przez rzut. Stanął przed szansą zdobycia brązowego medal i wykorzystał ją, zwyciężając przez yuko.

W wadze do 73 kg wystąpiło dwóch naszych reprezentantów: Piotr Dondalski (Gwardia Olsztyn) i Piotr Wieczorkiewicz (Zatoka Braniewo). W tej kategorii obowiązywał inny system rozgrywania walk – „każdy z każdym”. W sumie zgłosiło się p zawodników i żeby wygrać turniej należało wygrać 4 walki. Udało się to Piotrkowi Wieczorkiewiczowi a Piotr Dondalski przegrał tylko z… kolegą z Zatoki. Potyczka pomiędzy naszymi zawodnikami była pierwszą w tej kategorii. Szczególnie utkwił w pamięci ostatni pojedynek Piotrka Dondalskiego. Łacznie z dogrywką trwał aż 18 minut. Chwała za to że wytrzymał tak długą walkę i jeszcze zdołał ją wygrać, co dało jemu ostatecznie srebrny medal.

Udział w imprezie reprezentantów czterech krajów: Polski, Niemiec, Białorusi, Rosji uczynił ją bardzo atrakcyjną. Wystąpili zawodnicy z tak egzotycznych rejonów jak np. Tatarstan. W rozmowie z trenerem dowiedzieliśmy się że na te turniej jechał pociągiem dwie doby. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu, młodzież integrowała się ze swoimi rówieśnikami, uzyskała przyzwoite walki, nic tylko powielać takie kontakty. Na pamiątkę pozostaną nam puchary, medale i dyplomy.

Nasi medaliści w Kaliningradzie

1 miejsce Grzegorz Zdrada (39 kg) – Gwardia Olsztyn

1 miejsce Piotr Wieczorkiewicz (73 kg) – Zatoka Braniewo

2 miejsce Monika Zdrada (42 kg) – Gwardia Olsztyn

2 miejsce Filip Rzońca (42 kg) – Gwardia Olsztyn

2 miejsce Piotr Dondalski (73 kg) – Gwardia Olsztyn

3 miejsce Michał Karkotka (66 kg) – Gwardia Olsztyn

{AdmirorGallery}kalini29{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x