XII Judo Warsaw Open – Medale w mocnej stawce

XII Turniej Warsaw Judo Open przeszedł do historii. Impreza walczy z powodzeniem o prestiż i zasięg. Pod względem sportowym jest coraz mocniejsza i motywująca, bowiem dla niektórych kategorii wiekowych stanowi tzw. etap selekcyjny. Dodatkową atrakcją jest silna konkurencja, bowiem w stolicy zjawiły się silne reprezentacje klubów z Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Rosji, Litwy, Estonii. Zespoły te przywiozły najlepszych zawodników i na macie widać było ich umiejętności. Na tym tle nie zabrakło judoków z Warmii i Mazur.

W gronie prawie tysiąca uczestników trudno przebić się do czołówki. Przypominjmy, że rywalizacja przebiega w czterech grupach wiekowych: dzieci (U13), młodzików (U15), juniorów młodszych (U17) i juniorów (U20). W tym roku turniej rozszerzono o udział dziewcząt w kategoriach: juniorek młodszych (U17) i juniorek (U20).
Wszystko przebiegało jak w kalejdoskopie. Zwłaszcza pojedynki najmłodszych pozbawione są kalkulacji, wiele jest ryzyka, judoków ponosi fantazja. Niedostatki techniczne są rekompensowane wolą zwycięstwa i dynamiką. Trenerzy jeszcze przymykają na to oko, a publiczność jest zadowolona, bo czasami ma dość szachów z macie.

W kategorii dzieci do lat 13 świetnie wypadli zawodnicy Zatoki Braniewo: Mateusz Głowacki i Piotr Wieczorkiewicz, zajmując trzecie lokaty w wadze do 55 kg.
W grupie U15 siódme miejsce wywalczył Bartosz Bandurski z Tomity Elbląg – kategoria 73 kg.
Duży sukces odniósł w rywalizacji juniorów młodszych (U17) Adrian Łoś z Tomity Elbląg zdobywając brązowy medal. Tuż za podium w tej samej kategorii na piątej pozycji znalazł się jego kolega klubowy Oskar Goliński.
Wśród najstarszych (U20) piąty był w wadze 90 kg Tomasz Gadaj (Truso Elbląg), również piąte miejsce wywalczył w wadze 100 kg Kacper Witkowski (Gwardia Olsztyn).

Ważna dla naszych judoków próba, bo niewiele mamy konfrontacji międzynarodowych i niezłe wyniki. Warto to potwierdzić w imprezach rangi mistrzowskiej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x