XVII MP Federacji „Gwardia” Bydgoszcz 2012 – Na dobry humor po wakacjach

W Bydgoszczy odbyły się XVII. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Federacji "Gwardia". Obowiązywała formuła otwarta, startować mogły kluby spoza tego pionu Adresatami byli: juniorzy i juniorki młodsze, ale prawo startu mieli także młodzicy i młodziczki. Udział wzięło ponad 120 judoków 24 klubów z Czech, Niemiec, Litwy, Estonii, Białorusi i Polski. Reprezentacja naszego województwa była bardzo skromna (3 osoby) ale za to skuteczna. W kategorii wagowej 81 kg zwyciężył Adam Barczyński ("Gwardia" Olsztyn) a jego koleżanka klubowa Kamila Parzonka startująca w kat. wagowej 52 kg zajęła trzecie miejsce. Mateusz Burzyński (UKSJ Nippon Olsztyn) w kat. wagowej 90 kg, jako młody adept pojechał po naukę.

 

Adam Barczyński zwyciężył zdecydowanie w swojej kategorii wagowej (81 kg). Najtrudniejszy był pierwszy pojedynek z Wojciechem Kochanowiczem (Kodokan Toruń) który jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem. W regulaminowym czasie walka zakończyła się remisem i dopiero w dogrywce Adam rzucił przeciwnika na wazari a ponieważ w dogrywce walczy się do „złotego punktu” zwyciężył w tym pojedynku. Kolejne trzy walki to popis zawodnika z „Gwardii” Olsztyn który wszystkie wygrał przed czasem przez rzuty, pokonując kolejno: Mateusza Setlaka (Gwardia Koszalin), Jakuba Raflewskiego (Olimpia Grudziądz) oraz Doriana Szymańskiego (WTJ Włocławek).

Kamila Parzonka (kat. wag. 52 kg) w eliminacjach pokonała przed czasem przez rzuty: Aleksandrę Gadomską (Gwardia Koszalin) oraz Patrycję Ławrynowicz (UKS Stare Bielice) i gdy wydawało się że rozkręca się na dobre dość nieoczekiwanie w walce półfinałowej uległa Nel Licznerskiej (Gwardia Bydgoszcz) która skontrowała Kamilę po jej ataku. Bardzo szkoda tej walki ponieważ jest to zawodniczka w zasięgu Kamili, a przegranych walk w taki sposób żałuje się najbardziej. Ostatecznie Kamila Parzonka zajęła trzecie miejsce, choć finał był bardzo blisko. Zwyciężyła aktualna mistrzyni Polski juniorek młodszych Angelika Szymańska (Olimpijczyk Włocławek).

Mateusz Burzyński to zawodnik początkujący i jego udział polegał bardziej na uczeniu się i podpatrywaniu przeciwników. W tej kategorii wagowej zwyciężył Evgeni Kuznietzov (Estonia).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x