56 Puchar Nogatu Memoriał Józefa Wiatra Malbork 2020 – Medale dobrą zachętą

Fot. KSC Olsztyn facebook
W sobotę (4 lipca) odbyły się w Malborku doroczne regaty kajakowe - Puchar Nogatu będący jednocześnie memoriałem Józefa Wiatra. Impreza organizowana od 1964 r., czyli roku powstania sekcji kajakarskiej MKS Nogat Malbork, zaliczają się do najstarszych regat kajakarskich w Polsce. Zawodnicy ścigali się na dystansach 200 m i 500 m w kategoriach weteranów, seniorów, juniorów, młodzików oraz dzieci, walcząc o medale i nagrodę główną – puchar burmistrza Malborka.

W 56 Pucharze Nogatu wzięło udział 130 zawodników z 12 klubów Polski Północnej. Na starcie pojawili się kajakarze z Malborka, Sztumu, Czernina, Gdańska, Elbląga, Białego Boru czy Augustowa. Atrakcją była obecność dwóch olimpijczyków, dziś już weteranów: Tomasza Mendelskiego z Olsztyna i Adama Wysockiego z Augustowa, którzy zaimponowali doskonałą formą fizyczną.

Świetnie wypadli kajakarze KSC Olsztyn (na zdjęciu widzimy medalistów) oraz Elbląga. To dobra wróżba przed imprezami rangi mistrzowskiej.

Zawodnicy OKSW Olsztyn wystawili reprezentację złożona z zawodników różnych generacji. Najmłodsi mieli okazję konkurować z dłużej trenującymi zawodnikami świetnie się spisali. Dowodem jest zajęcie 3 miejsca przez Igora w kat. K-1 500m dzieci.

W regatach wystartowali również juniorzy na kanadyjkach i to z dużym powodzeniem. Milan Kasprowicz zajął 2x 1 miejsce na 200 i 500m w kat. Juniorów młodszych Robert Burakowski zajął 1 miejsce na 200m i 3 na 500m (kat. łączona junior – senior) Michał Szajdek zajął 4 miejsce na 200m i 1 miejsce na 500m (kat. łączona junior – senior) Robert z Milanem wystartowali również na dwójce w kat. C2 500m Open zajmując 2 miejsce.

Mieliśmy również przedstawiciela w grupie weteranów – Jarosław Gulak

K1 200m 2 miejsce

K1 500m 1 miejsce

K2 200m 3 miejsce

Elbląg Kajakarstwo Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x