Denis Ambroziak ciężko trenuje w Sewilli – Cała naprzód, czyli głód sukcesu

Denis Ambroziak przejął schedę po Adamie Seroczyńskim i Tomaszu Mendelskim. Stał się kolejną ikoną KSC Olsztyn – wizytówką olsztyńskiego kajakarstwa, dyscypliny, z której zawsze byliśmy dumni.

Jest jednym z najlepszych sprinterów¸ to nie ulega wątpliwości i tylko splot zdarzeń będących konsekwencją nieczystych zagrań w kadrze, pozbawił go olimpijskiego paszportu. Czas leczy rany, rozpoczynamy nowy sportowy rok, z którym zawodnik KSC wiąże duże nadzieje. Dlatego przygotowania do sezonu przebiegają ze szczególną starannością, by już u progu startów zapewnić sobie miejsce w reprezentacji.

 

W tej chwili Denis Ambroziak przebywa na zgrupowaniu w hiszpańskiej Sewilli, gdzie może spokojnie realizować program. Jest w stałym kontakcie ze swymi przyjaciółmi w klubie, cały czas podkreśla, że warunki są doskonałe i bez przeszkód można pokonywać kolejne kilometry. Tak będzie do 6 marca, kiedy nasz reprezentant wróci na chwilę do Olsztyna, by uczestniczyć w Gali Sportu. Nazajutrz po uroczystości znów wybierze się na Półwysep Iberyjski, tym razem do Portugalii by kontynuować zajęcia.

W kwietniu odbędzie się jak zwykle pierwsza eliminacja do kadry narodowej, w której trzeba zapewnić sobie udział w ważnych międzynarodowych regatach o Puchar Świata. W czerwcu przewidziana jest kolejna kwalifikacja na najważniejszą część sezonu, którego najistotniejszymi punktami będą: Akademickie Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

Priorytetem jest konkurencja k-1 200 metrów, ale zapewne Denis wystartuje też w dwójce? Z kim? Na razie jest to owiane tajemnicą. Najważniejsze jest ładowanie akumulatora by w decydujących momentach wystarczyło pary.

Mniej utytułowani koledzy Denisa Ambroziaka trenują na Wadągu i wcale nie narzekają. Pod okiem Adama Seroczyńskiego też sposobią się do wyzwań nowego roku. Roku trudnego dla kajakarstwa olsztyńskiego, które z uwagi na prace związane z zagospodarowaniem brzegu jeziora Krzywego, musi funkcjonować w polowych warunkach. Ale wodniacy to twardzi ludzie i pokonują wszystkie przeszkody.

{AdmirorGallery}deni26{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x