Denis Ambroziak już w Villa Nova De Milifontes – Po krótkim świętowaniu, dni ciężkiej “harówki”

Dwa dni po uroczystym zakończeniu sezonu w OmegaHotel i swojej 22 rocznicy urodzenia Denis Ambroziak / student II roku W-F OSW im. J.Rusieckiego /  wylądował  w Portugalii w miejscowości Villa Nova De Milifontes na obozie kadry narodowej kajakarzy, gdzie pod okiem trenera  głównego Michała Brzuchalskiego i trenera współpracującego Tomasza Mendelskiego będzie szlifował formę przed nowym sezonem 2014 roku.

 

To sprawdzona forma przygotowań na cieplejszych wodach. Denisa czekają dni bardzo ciężkiej pracy, by w sezonie letnim zaprezentować się jak najlepiej w imprezach międzynarodowych najwyższej rangi. Tytuł mistrza świata zobowiązuje, a olsztynianin marzy też o sukcesach indywidualnych, w dalszej perspektywie na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016). Denis pływa na kajakach polskiej firmy PLASTEX z Warszawy (właściciel Ryszard Seruga). To sprzęt najwyższej klasy światowej i pod tym względem zawodnik KSC Olsztyn może rywalizować na równi ze wszystkimi najlepszymi. Do pełnego sukcesu potrzeba jest forma sportowa, która wykuwa teraz w Portugalii.

O pierwszych dniach pobytu w Villa Nova De Milifontes informuje w mailu trener Tomasz Mendelski:

To dopiero początek zgrupowania, a chłopaki dostali już dużą górę obciążeń, Jestem właśnie po obiedzie, a za 40 min kolejne zadania. Pogoda jest super, takie zdrowe 20 stopni C. Dziś już w programie mamy zejście na wodę w osadach, k – 2 i  k- 4. Denis idzie na dwójkę z Dawidem Putto .Chłopaki się przykładają, treningi są długie, na wodzie do 20 km, a ma być i więcej na jednym zejściu, a po południu drugie. Jak  jest woda 10 km to do tego bieg 10 km, więc lekko nie ma. Ma być basen w mieście obok, tak jak ja kiedyś miałem będąc tu na obozach będąc w kadrze. Troszkę od tamtej pory  się pozmieniało lecz ogólnie jest b. dobrze  socjal, jedzenie  jest  ok,  mamy nowy sprzęt kajakowy firmy PLASTEX z Polski . Dla siebie mamy bardzo mało czasu, praktycznie dopiero po godzinie 20, ale to i tak zamienia się na spanie. Tworzy się wspaniała atmosfera Brzuchalski to doświadczony utytułowany trener potrafi „ zrobić „  grupę na miarę sukcesu

 

Jak widać Tomek Mendelski, których takich zgrupowań przeżył wiele, tryska optymizmem. My też jesteśmy pełni nadziei, że talent Denisa Ambroziaka (na zdjęciu w niebieskiej czapeczce) nadal rozwijać się będzie tak wspaniale

 

{AdmirorGallery}ambroziak500{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Kajakarstwo KSC Olsztyn Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x