Eliminacje Seniorów Wałcz 2015 – Denis potwierdził swoją moc, Mateusz czeka do wtorku

W zakończonych w niedzielę (26 kwietnia) w Wałczu regatach eliminacyjnych seniorów doskonale wypadł Denis Ambroziak student Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego, a zawodnik Plastex Kayak Sport Club Olsztyn. Wygrał  olimpijską konkurencje  k-1 200 m, w w k-2 200 razem z Piotrem Siemionowskim (Zawisza Bydgoszcz) zajął drugie miejsce. To szeroko otwiera drzwi do udziału w największych imprezach.

Oczywiście Denis zapewnił sobie udział w rozpoczynających się już w tym tygodniu Mistrzostwach Europy w czeskich Racicach oraz cyklu majowych regat o Puchar Świata. To też istotny krok do przodu ku  Igrzyskom Olimpijskim Rio de Janerio  2016.

Kanadyjkarz Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych Mateusz Kamiński w Wałczu wypadł średnio. Na pewno poniżej oczekiwań na olimpijskim dystansie 1000 metrów (7 miejsce), na miarę oczekiwać na 500 m (5 miejsce). Olsztynianin aspiruje do reprezentacyjnych występów w dwójce z Michałem Kudłą, ale kwalifikacji do wspomnianych imprez pierwszej części sezonu jeszcze nie uzyskał. Trenerzy są w rozterce. Czy postawić na duet olsztyńsko-poznański czy czechowicko – opolski: Marcin Grzybowski/Piotr Kuleta. Zarządzono „dogrywkę” Ostatni sprawdzian nastąpi we wtorek (28 kwietnia) i trenerzy podejmą decyzję.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

denis ambroziak Kajakarstwo KSC Olsztyn Mateusz Kamiński oksw olsztyn Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x