I Puchar Polski na ergometrach Kayak-Pro – Mały niewypał!

W Bydgoszczy w hali Wyższej Szkoły Gospodarki odbył się I Puchar Polski na Ergometrach KayakPro. To sprzęt, który w pewnym stopniu imituje pracę zawodnika na wodzie, ale w warunkach „na sucho”. Ergometr jest wykorzystywany głównie w zimowym treningu, natomiast regat na nim jeszcze nie rozgrywano. Puchar Polski w Bydgoszczy zapowiadano jako imprezę z wielką pompą.

Może i chęci były dobre, jednak praktyka okazała się dużo smutniejsza. Poszczególne egzemplarze wykazywały nierówne pomiary, trzeba było liczyć na fortunę losu by trafić na prawidłowo pracującą maszynę.

Tomasz Mendelski nasz olimpijczyk z OKS-u był jedynym olsztyńskim zawodnikiem, który spróbował swych sił, ale szczęścia w Bydgoszczy nie miał;

-Za każdym razem trafiałem na piąte stanowisko – mówi Pan Tomek. Można było sobie żyły wypruć, a i tak wynik był słaby. Do finałów kwalifikowali się zawodnicy z pierwszego i drugiego „toru”. Niestety wadliwy sprzęt wypaczył rywalizację, a szkoda, bowiem czułem się dobrze i miałem duże chęci, żeby odegrać w tej imprezie jakąś rolę. Z kolei w sztafecie na dystansie 5 km po kilku minutach złamałem wiosło i szanse też przepadły. Też żałowałem , bowiem nagrodą był dobrej marki kajak. Abstrahując od wyników w moim odczuciu impreza nie spełniła oczekiwań. Organizatorzy chcieli to przeprowadzić w formie show i była tego namiastka, natomiast zabrakło publiczności, która jest przecież nieodzownym elementem takich przedsięwzięć. Nie chce nikogo usprawiedliwiać, ale ergometr kajakowy jest dużo bardziej skomplikowany od wioślarskiego i stąd prawdopodobieństwo wystąpienia usterek  znacznie większe. Wniosek jest jeden, żeby wszystko się udało sprzęt musi być sprawny by wszyscy mieli równe szanse, bądź co bądź był to Puchar Polski, a więc impreza wysokiej rangi.

Panie Tomku czy powalczy Pan o powrót do reprezentacji?

Oczywiście. Cały czas mam dużą motywację i najbliższe tygodnie podporządkowałem przygotowaniom do nowego sezonu. Dzięki wsparciu Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu mogę wyjechać na zgrupowanie do Szczyrku, potem wybieram się do Hiszpanii. Z doświadczenia wiem, że to jedyna droga by osiągnąć wysoką formę. Jestem poza kadrą, więc wyprawa na południe jest finansowana przez sponsorów. Mam nadzieję, że będę na tyle mocny, by w kwietniu udowodnić to w eliminacjach do kadry na mistrzostwa Europy i świata. Jest to rok przedolimpijski, gdzie odbędą się kwalifikacje do Igrzysk. Moim celem jest powrót do reprezentacji i udział w regatach w Londynie. Jestem zdeterminowany, pełen energii – musi się udać!

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x