Jarosław Gulak w Muzeum Sportu – Ciekawych życiorysów coraz więcej

Fot. OSiR Olsztyn (ilustracja)

Zasoby Muzeum Sportu wzbogaciły się ostatnio o pamiątki z kariery sportowej olsztynianina Jarosława Gulaka, który ozpoczął treningi kajakarstwa w 1970 roku jako dwunastoletni chłopak zachęcony przez pana Mariana Rapackiego. Jego kariera zawodnika wyczynowego trwała do 1985 roku, tym czasie zdobywał medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Jako reprezentant kraju zdobył również wiele medali na regatach międzynarodowych.

Po 1985 roku, będąc absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jako mgr inż. geodezji, poświęcił się pracy zawodowej. Nowe tysiąclecie to był powolny powrót do kajakarstwa, ale już w kategorii Masters i nowe doświadczenia: w tym czasie Gulak był dwukrotnie organizatorem w/w regat w Olsztynie. W latach 2005-2010 równolegle z kajakarstwem trenował w Smocze Łodzie. Siedmiokrotnie był mistrzem Europy i czterokrotnie stawał na podium mistrzostw świata.

Od 2010 roku Jarosław Gualk ponownie skoncentrował się na kajakarstwie. W kolejnych latach zdobył cztery medale mistrzostw Europy (1 złoty, 3 brązowe) i siedem medali mistrzostw świata (1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe). W 2019 roku na Igrzyskach Europejskich Masters w Turynie zdobył sześć medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Jarosław Gulak poleca uprawianie kajakarstwa w jakiejkolwiek formie, ponieważ jest to gwarancja zdrowia i ciekawego życia. A my zachęcamy do odwiedzin Muzeum Sportu umiejscowionego w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania, gdzie takich sportowych życiorysów można poznać coraz więcej

Kajakarstwo Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x