Kwalifikacje olimpijskie Wałcz 2012 – Julia Walczak Mateusz Kamiński szansy poszukają w Szeged

Fot. PZKaj. facebook
W dniach 23/25 kwietnia w Wałczu odbywały się konsultacje wiosenne juniorów, a także dalszy ciąg kwalifikacji olimpijskich. W piątek (23 kwietnia)  odbył się wyścig kanadyjkarek c-2 500 metrów, a jego zwyciężczynie zapewniały sobie udział w Pucharze Świata w Szeged, gdzie Polki walczyć będą o krajową nominację olimpijską Piątkowy wyścig wygrały Julia Walczak (OKS Olsztyn) i Magda Stanny (Warta Poznań) i one wystartują na Węgrzech. W sobotę i niedzielę wystąpili: Mateusz Kamiński (OKSW) w c-1 1000 m i Bartosz Grabowski (OKSW) w k-1 m 200 m. Olimpijskie szanse przedłużył tylko Mateusz.

c-2 500 metrów kobiet

1. Magda Stanny/ Julia Walczak 2.02.695

2. Sylwia Szczerbińska/ Aleksandra Jacewicz 2.05.083

Mateusz Kamiński (OKSW) nie miał czasu na rozpamiętywanie niepowodzenia w krajowych kwalifikacjach konkurencji c-2 1000 metrów, gdzie zajął trzecie miejsce. W ten weekend walczył w jedynce na tym samym dystansie, gdzie już Polska ma już nominację olimpijska, trzeba jednak wyłonić reprezentanta. Niedzielny (25 kwietnia) wyścig finałowy wygrał Wiktor Głazunow przed Tomaszem Kaczorem i naszym Kamińskim. Mateusz podobnie jak w dwójkach prowadził na 100 metrów przed metą, ale nie zdołał utrzymać przewagi. Taki układ na celowniku sprawił, że olsztynianin zachował szansę na start w Tokio. Zadecyduje o tym występ w Pucharze Świata w Szeged. Muszą zostać spełnione dwa warunki; Na Węgrzech Meteusz musi zająć wyższe miejsce niż Tomasz Kaczor w c-1, po drugie dwójka Wiktor Głazunow/Tomasz Barniak musi wygrać z duetem: Aleksander Kitewski/Norman Zezula w c-2 . Głazunow w przypadku niepowodzenia jest kandydatem do startu w jedynce, a Mateusz wypada z gry.

Nie powiodło się Bartoszowi Grabowskiemu (OKSW), który walczył w konkurencji k-2 200 metrów. Zajął w finale czwarte miejsce i stracił szansę. Musi skupić się na występach w reprezentacji młodzieżowej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Kajakarstwo Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x