Kwalifikacje Olimpijskie Wałcz 2021 – Mateusz Kamiński i elblążanie bez powodzenia

Fot. Zsolt Szigetvary/PAP/EPA
W sobotę (17 kwietnia) w Wałczu odbyły się kwalifikacje do Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020. Rywalizowano w dwóch konkurencjach k-2 1000 metrów i c-2 1000 metrów. W obu Polska ma już zapewniony udział w IO, krajowe eliminację mają wyłonić najlepszych. Pierwszym etap był sobotni wyścig w Wałczu, w którym ani Mateuszowi Kamińskiemu (OKSW Olsztyn), ani duetowi Przemysław Rojek/Paweł Krauze (UKS Silvant Elbląg) nie udało się przejść do drugiego etapu (Puchar Świata w Szeged).

Szanse na udział w regatach tokijskich zachowały tylko dwie pierwsze pary na mecie. Elblążanie zajęli piąte miejsce, co jest ich i tak ich sporym sukcesem, bo to bardzo młodzi zawodnicy. Kanadyjkarze: Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)/Michal Kudła (Posnana) przypłynęli na trzeciej pozycji zaledwie 136 tysięcznych za drugim duetem. To spory zawód bowiem Mateusz i jego partner należeli na grona faworytów. Jeszcze na 100 metrów przed metą przewodzili stawce. Na celowniku nie zsynchronizowali ostatniego pociągnięcia i rywale wyprzedzili ich, można rzec, rzutem na taśmę. Małym pocieszeniem jest fakt, że zwyciężyli: Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów) i Tomasz Barniak (AZS AWF Poznań). Ten ostatni – wychowanek UKS Koszałek Opałek Węgorzewo przez kilka sezonów pływał w barwach OKSW Olsztyn. Przeprowadził się do stolicy Wielkopolski i zmienił klub.

Mateusz Kamiński nie składa broni Za tydzień wystartuje w I etapie kwalifikacji w C-1 1000 metrów. Do rywalizacji przystąpią tez inni zawodnicy OKSW: kanadyjkarka Julia Walczak i kajakarz Bartosz Grabowski. Przed nimi bardzo trudne zadanie, bowiem w ich konkurencjach nie tylko trzeba wygrać rywalizację krajową, ale zdobyć jeszcze kwalifikację olimpijską dla Polski.

K-1 1000 metrów

1 Przemysław Korsak (G’Power Gorzów)/Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok) 3.32.611

2 Bartosz Stabno/Dominik Rzepczyński (KS AZS-AWF Poznań) + 0.924

3 Filip Weckwert (MKS Nogat Malbork)/Wiktor Żarski (KS Posnania Poznań). + 1.440

……………………………

5 Przemysław Rojek (UKS Silvant Kajak Elbląg)/Paweł Krauze (UKS Silvant Kajak Elbląg) + 4.756

C-2 1000 metrów

1 Wiktor Głazunow(AZS AWF Gorzów)/Tomasz Barniak (KS AZS-AWF Poznań) 3.52.496

2 Aleksander Kitewski/Norman Zezula (CWZS Zawisza Bydgoszcz) + 2.504

3 Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)/Michał Kudła (KS Posnania Poznań). +2.640

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Kajakarstwo Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x