Mateusz Kamiński następnym olimpijczykiem – Pół sekundy szczęścia

Mamy następnego olimpijczyka. Kanadyjkarz Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych Mateusz Kamiński i jego partner Michał Kudła (Posnania) wygrali w niedzielę (19 czerwca) w Wałczu decydujący wyścig c-2 1000 m i tym samym okazali się lepsi w konfrontacji z parą: Marcin Grzybowski/Piotr Kuleta. Przed regatami w Wałczu był remis 1:1. W Duisburgu górą byli Kamiński i Kudła, w Portugalii ich rywale.

Niedzielny wyścig miał decydujące znaczenie, a stawka były paszporty olimpijskie. Wiał lekki wiatr, co odpowiadało naszej parze. Od początku rozgorzała niesamowita walka. Żadna z osad nie mogła uzyskać znaczącej przewagi. Na półmetku minimalnie prowadzili Grzybowski i Kuleta. Na 100 metrów przed metą nic się nie zmieniło. Okazało się wówczas, że więcej sił na ostatnim odcinku zachowali Mateusz i Michał. Dali z siebie wszystko i na celowniku byli szybsi o pół sekundy. Czasem 2.29 ustanowili rekord życiowy. Forma przyszła w najważniejszym momencie, ale decydowała nie tylko siła i kondycja. Mateusz i jego partner doskonale wytrzymali napięcie, jakie towarzyszyło jednemu z najważniejszych wyścigów w życiu.

Spełniło się marzenie Mateusza Kamińskiego, który jest wprawdzie utytułowanym zawodnikiem, ale start w Igrzyskach to zupełnie inny wymiar. Równie szczęśliwy jest jego trener klubowy i ojciec Andrzej Kamiński w przeszłości tez znakomity kanadyjkarz.

Na odpoczynek nie będzie wiele czasu, bowiem trzeba kontynuować przygotowania i realizować plany startowe, a juz niebawem Mistrzostwa Europy.

et2

Rywalizacja dwójek w kanadyjkarzy przyćmiła z olsztyńskiego punktu widzenia inne wydarzenia, a startowali też inni nasi reprezentanci. Denis Ambroziak (Plastex KSC Olsztyn) był drugi w k-1 200 metrów, jego koleżanka klubowa Martyna Lisiecka wygrała k-1 1000 metrów, w konkurencjach olimpijskich zajęła 7 miejsce w k-1 500 metrów i wygrała finał B na 200 metrów. Tomasz Barniak (OKSW) był dwukrotnie czwarty w c-1 200 m i 500 m

Kajakarstwo Mateusz Kamiński Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x