ME seniorów Brandenburg 2014 – Denis Ambroziak trzeci w finale B, czwórka (c-4) daleko

W Brandenburgu (Niemcy) trwają Mistrzostwa Europy w kajakarstwie klasycznym. W drugim dniu imprezy odbył się finał c-4 1000 metrów (konkurencja nieolimpijska), w którym polska czwórka z Mateuszem Kamińskim i Tomaszem Barniakiem (OKSW Olsztyn) zajęła 7 miejsce. Denis Ambroziak(KSC Olsztyn) pomyślnie przebrnął przez eliminacje k-1 200 m, ale w półfinale był piąty i awansował do finału B, gdzie wywalczył trzecią lokatę (12 w regatach)

Mistrzostwa Europy choć są ważną imprezą nie zawsze traktuje się ją priorytetowo, bowiem wszyscy szykują formę na mistrzostwa świata, a odstęp czasowy między imprezami nie jest duży. Warto jednak pokusić się o medal, bo to pozostaje w cv.

Denis Ambroziak wywalczył miejsce w reprezentacji w najbardziej spektakularnej konkurencji olimpijskiej, gdzie stawka jest bardzo liczna. mocna i wyrównana. Po cichu liczyliśmy jednak na finał A. Olsztyńscy kanadyjkarze w ME wystartowali tylko w czwórce, która nie miała szans nawiązania walki o medale i to się potwierdziło.